Fit a krásnáTestováníSoutěže

4 romantické barvy, které z vaší ložnice udělají oázu klidu a ženskosti

4 romantické barvy, které z vaší ložnice udělají oázu klidu a ženskosti
Zdroj: Houzz.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Barevné asociace se člověk od člověka liší, obecně se však barvy přiřazují k určitým náladám a jevům. Žlutá se pojí s radostí, modrá s chladem, bílá s čistotou. V bytovém designérství je ale všechno jinak! Ty nejromantičtější barvy v ložnici najdete třeba i na konci barevného spektra.

Barbara Lorenzová 5. února 2018

1. Černá

Houzz.com

Už jsme ji viděli v roli elegantní dámy, punkerky či umělkyně a nyní na sebe bere romantickou podobu. Tu jsme vám poodhalili již dříve, a to v galerii bytového showroomu dánské značky Vipp. Černé stěny v tomto provedení bortí mýtus o černé coby pohřební barvě.

Houzz.com

Pokud je na vás i přesto černá výmalba moc, sáhněte po zdobeném nábytku či doplňcích v této barvě. Romantický punc propůjčí vaší ložnici zejména kousky v dekorativním venkovském či vintage stylu. Tyto výrazné prvky nechte vyniknout na jednoduchém pozadí. Bílá výmalba je ideální volbou.

***

2. Karamelová

Houzz.com

Věděli jste, že Britové, kteří mají ložnici v odstínech karamelu, nejčastěji souloží? Pokud chcete romantiku dotáhnout na další úroveň, pak je příští barva výmalby jasná…

Vyhněte se ale hnědým odstínům a hledejte ty dooranžova. Zabráníte tak nevábnému blátivému vzhledu, který mají zejména prostory s menším množstvím světla.

Houzz.com

Karamelově oranžová výmalba si nejlépe rozumí s masivními kusy tmavého dřeva. Tato kombinace je unisexovou volbou a ocení ji konzervativnější jedinci.

***

3. Rubínově červená

Houzz.com

Pokud hltáte vše s přízviskem „vintage“, rubínově červenou se vaše ložnice pyšní už teď. Tento odstín vypadá skvěle na doplňcích i velkých plochách.

Houzz.com

Byť jde o temnou barvu, nemusíte se jí zříkat ani v tmavších bytech. Předtím ale zavítejte do prodejny s osvětlením a pořiďte si lampy, které rubínově červenou plochu dostatečně osvětlí.

***

4. Malinová

Houzz.com

Růžová nesmí ve výčtu romantických odstínů chybět. Bytovým trendům aktuálně velí odstín čerstvých malin. A je stejně šťavnatý. Pro elegantní vzhled ho spárujte s doplňky v teplých odstínech kovu, jako je měď, stříbro a bronz, pro mladistvý dodejte kontrastní bílou.

Houzz.com

Pokud je na vás malinová až příliš divoká, zvolte tlumenější verze. Budete se v pokoji cítit útulněji a propůjčíte mu nezbytnou intimitu. Harmonického zázemí docílíte zkombinováním s analogickými barvami. To jsou ty, které v barevném spektru sousedí s růžovou. Vsaďte na fialovou a modrou.

Růžovou potřebuje v bytě každá žena. A netřeba cokoliv vysvětlovat:

Růžovou v bytě potřebuje každá žena. Tady je 9 důkazů
Mohlo by Vás zajímat:

Růžovou v bytě potřebuje každá žena. Tady je 9 důkazů

Zdroj: Houzz

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články