7 neuvěřitelně jednoduchých tipů, jak zorganizovat svůj šatník

Nádhera, že ano? Udržet výstavní šatník jde přitom snadno!
Zdroj: LifeHack.org
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Vydrží vám úhledné hromádky oblečení jen chvíli? Pak jste organizaci šatníku ještě nedovedli k dokonalosti. Nebojte, s těmito 7 tipy, které přinesl server Bright Side, se už komínky nikdy bortit nebudou!

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 7. dubna 2016

1. Zbavte se věcí, které už nenosíte. Nemilosrdně!

Pinterest.com

Muži se stávají objekty našeho posměchu (někdy nadávek), protože točí jen oblečení, které mají navrchu. Jenže… Podívejte se na své hromádky oblečení. Můžete říct pod přísahou, že všechny položky protočíte?

Co víc, u nás žen je „riziko“ nošení jen těch věcí, co jsou na očích, větší než u mužů. To kvůli nákupní mánii, jíž s oblibou propadáme. Toužíme po změně a „občerstvení“ zevnějšku. Nemůžeme se nových přírůstků nabažit, a tak starší kousky pomalu ale jistě končí v propadlišti dějin.

Šatník praskající ve švech ale není řešení. Dřív nebo později budete muset uvolnit místo novým věcem (předpokládáme, že novou skříň si kvůli nim kupovat nebudete). Nemilosrdně vyhoďte tu sukni, do které již třetím rokem „hubnete“. Dejte na charitu ten oversized svetr, ve kterém se necítíte, ale je vám líto se ho zbavit, protože je nový.

Kusy na odpis můžete i šikovně zrecyklovat. S trochou zručnosti z nich ušijete deku, polštář, povlak na notebook… záleží jen na vaší kreativitě.

2. Třiďte chytře dle sezóny

Favim.com

Jaro, nepřítel huňatých svetrů, je tady. A s ním i čas na škatulata s oblečením.

Uložte všechny zimní věci ke spánku. Umístěte je do zadních částí skříně, košů na nejnižší nebo nejvyšší polici nebo do krabic pod postelí.

Pokud vlastníte dekorativní krabici či truhlu, můžete nepoužívané kousky nechat na očích. Neprůhledný zdobený box plný oblečení lze využít i jako odkládací stolek. Chce to jen trochu fantazie. A samozřejmě mistrovsky zvládnuté skládání oblečení.

Pěkně vypadá i stojan s věcmi roztříděnými dle barev. Ty ale nezapomeňte uschovat do průhledných obalů, aby se na ně neprášilo.

3. Škatulkujte

Pinterest.com / Distractify.com

Trika na trika, rifle na rifle, to je jasné. Celkový systém ve skříni je ale nezbytný pro to, abyste se po ránu nezdržovali vysouváním a zasouváním hromádek.

Dobře funguje třídění dle toho, jak postupujete při oblékání, či odshora dolů. Klobouky do nejvyšší police, šátky a šály po ně, svršky níže a tak dále. Díky tomu nikdy nezapomenete na drobnosti, jako třeba rukavice nebo sluneční brýle.

4. Zvelebujte šatní systém

Pinterest.com

Na pohled maličkosti, v praxi minuty ušetřeného času a méně stresu. Chaos ve skříni může být onou „poslední kapkou“ poté, co jste zaspali, opařili se horkým čajem a upustili na dlaždičky oblíbený parfém.

Využijte široké nabídky trhu a pořiďte si drobné pomocníky pro perfektní organizaci šatníku. Průhledné krabice urychlí výběr i hledání, ramínka s klipsnami udrží kalhoty hladké neomezenou dobu. Šikovné boxy navíc ušetří místo. Zvlášť tehdy, pokud na sebe musíte vršit obuv. Stylové štítky s popisem obsahu dovedou organizaci šatníku k dokonalosti.

5. Naplňte kabelky a pověste boty

Crnobello.com / FullBeauty.com

Každému vyhovuje jiný způsob třídění, boty ale bývají nejčastěji uskladněny v nejnižší přihrádce. Vysvětlení je jednoduché – je to kus, na který nikdy nezapomenete, a tak nevadí, že se nachází hluboko pod úrovní očí.

Jste-li majitelkami vícero kozaček, zavěste je na ramínka se sponami. Neztratí svůj tvar a předejdete nevzhledným „vráskám“ kolem kotníku. Co se týče kabelek, ty pro změnu vycpěte zmuchlaným papírem. Zůstanou stejně krásné, jako byly na stojanu v obchodě.

6. Vsaďte na zásuvky

Facilisimo.com / Pinterest.com

V těchto menších oddílech se oblečení srovná téměř samo. Puntičkáři si mohou vyrobit pokročilé organizéry třeba na ponožky nebo použít krabičky, v nichž zboží zakoupili.

7. Dbejte na čistotu a svěžest

Pinterest.com

Ještě než vlněné oblečení uskladníte pod postel, měli byste ho vyvětrat, nejlépe na čerstvém vzduchu. Pleteniny budou na zazimování připravené po vyprání, vyvětrání a uložení do plastového pytle.

Nechte krabice či jiné úložné prostory čas od času otevřené. A neváhejte kusy proložit vonnými sáčky! Až k oblečení za rok přivoníte, nebudete se s uvolněním pachů šklebit, ale usmívat blahem.

Tereza Těžká z kontroverzního dokumentu V síti promluvila o polyamorii: Mám dva muže, ani jednoho nemiluji víc

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články