Speciál: Průvodce kvalitouSpeciál: Hubněte s námiTestování

DIY: 5 antistresových šumivých bombiček, které provoní vaši koupel

DIY: 5 antistresových šumivých bombiček, které provoní vaši koupel
Zdroj: Brightside.me
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Po celodenním shonu, případně stresu v práci, není nad objetí. To může mít několik podob – lidskou, ale i abstraktní, aromatickou. S horkou vonnou koupelí shodíte starosti jako kabát. Zkuste tyto domácí šumivé bombičky s vůní růže, zeleného čaje, bonbónů i bylin!

Barbara Lorenzová 12. února 2018

Sladké šumivé bombičky

Brightside.me

Ingredience:

½ hrnku olivového oleje (může být i kokosový, mandlový či hroznový)+ ½ hrnku kukuřičného škrobu + 1 hrnek jedlé sody + 1 hrnek kyseliny citronové + mátový esenciální olej + plech na muffiny nebo držáky na vajíčka

Postup: Smíchejte všechny suché ingredience. Přidejte 10 kapek mátového esenciálního oleje do olivového oleje. Vše důkladně promíchejte, dokud směs nebude připomínat mokrý písek. Pomocí lžíce rozdělte hmotu do 20 forem na muffiny nebo držáků na vajíčka a ujistěte se, že hmota dobře přilne. Nechte šumivé bomby schnout 24 hodin. Poté je zabalte do dekorativního balicího papíru nebo je rovnou vhoďte do vany.

***

Citronové bombičky

Brightside.me

Ingredience:

1 hrnek jedlé sody + ½ hrnku kyseliny citronové + ½ hrnku kukuřičného škrobu + 3 lžíce mořské soli + ¾ lžičky vody + 2 lžičky mandlového oleje + citronový esenciální olej + žluté potravinářské barvivo + dekorace (slaměnky apod.) + plastové kulaté formičky

Postup: Ve velké míse smíchejte jedlou sodu, kyselinu citronovou, kukuřičný škrob a mořskou sůl. V menší míse zase spojte mandlový olej, vodu barvivo a citronový olejíček. Tekutou směs pak vmíchejte do suché a hmotu šlehejte, dokud nebude konzistentní. Vytvořte kouli (pokud by se směs drobila, přidejte jen nepatrně vody). Nyní můžete hmotu rozdělit do kulatých formiček. Než je z nich vyjmete, vyčkejte nejméně dvě hodiny. Přemístěte je na suchý ručník a nechte je schnout přes noc.

***

Bombičky s vůní růže a mléka

Brightside.me

Ingredience:

1 hrnek jedlé sody + ½ hrnku kyseliny citronové + ½ hrnku kukuřičného škrobu + ¼ sušeného mléka v prášku + 3 lžičky mořské soli + sušené okvětní lístky růží + 1 lžička vody + 3–4 lžičky mandlového oleje + 15–20 kapek růžového oleje + plastové nebo silikonové formičky

Postup: Ve velké míse smíchejte jedlou sodu, kyselinu citronovou, sušené mléko a mořskou sůl. Přidejte jemně nasekané okvětní lístky růží. V malé misce smíchejte vodu, mandlový olej a esenciální růžový olej. Spojte suché a mokré ingredience.

Zkuste hmotu stisknout mezi dvěma prsty – pokud drží tvar, můžete ji rozmístit do formiček. Pokud se drobí, pomocí rozprašovače ji postříkejte vodou. Až budete hmotu rozdělovat do formiček, nejprve je naplňte do poloviny, hmotu stlačte a pak přidejte druhou polovinu. Výše uvedené ingredience by měly vystačit na dvě středně velké nebo osm malý bombiček.

***

Antistresové bombičky

Brightside.me

Ingredience:

2 hrnky jedlé sody + 2 lžičky sušených květů heřmánku nebo heřmánkového čaje + 1 lžička sušených levandulových lístků + ½ hrnku vody + esenciální oleje (cedr, bergamot, rozmarýn, citron, levandule, máta, eukalyptus)

Postup: V hmoždíři nebo mlýnku na kávu nadrťte sušenou levanduli a heřmánek, až vznikne prášek. Vmíchejte jedlou sodu. Přilévejte vodu, dokud nezískáte pastu. Směs rozdělte do malých forem a pečte je v troubě vyhřáté na 220 °C asi 15 až 20 minut. Vyndejte bombičky a nechte je kompletně vychladnout a vysušit. Pokapejte je esenciálními oleji a vyčkejte, než se vstřebají. Bombičky můžete uskladnit ve sklenici.

***

Bombičky s vůní zeleného čaje

Brightside.me

Ingredience:

1 hrnek jedlé sody + ½ hrnku kukuřičného škrobu + ½ hrnku kyseliny citronové + ¼ hrnku mořské soli + 2 lžíce zeleného čaje (v prášku) + 2 lžíce mandlového oleje + 2 lžíce vody + ¼ lžíce olivového oleje

Postup: Zkombinujte kyselinu citronovou, kukuřičný škrob a čaj. Přidejte zbývající ingredience a dobře promíchejte. Formy na muffiny vyložte hedvábným papírem nebo papírovými kapesníky a hmotu rozdělte do formiček. Prstem nebo lžící stlačte hmotu na dně, přidejte další, pokud je potřeba. Vršky uhlaďte. Ještě než si dopřejete „bombičkové delirium“, nechte je několik hodin vychladnout. 

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články