Měsíční lampa dodá ložnici romantiku noci pod širákem. Vyrobte si ji z obyčejného balónku!

6. července 2016
Labioguia.com
Labioguia.com
Témata: bydlení, DIY, Lampa, měsíc

Lampy v podobě měsíce jsou hitem posledních týdnů. Netrvalo tak dlouho a vášniví kutilové přišli s návodem, jak si jednu takovou vyrobit doma. Je rychlá, levná, ale nesmírně efektní. Tak, jak to má být!

Budete potřebovat:

Velký balón (může být i tenčí gumový) + lepidlo + papírové utěrky + fixu a plastový talíř + lampu + kartáč + houbu s drsným povrchem + akrylové barvy v odstínu okrové, bílé a slonovinové kosti

Postup:

1. Nafoukněte balón a namalujte fixou kruh kolem uzávěru. Balón by měl mít tvar koule, ne vejce.

Labioguia.com

2. Zřeďte lepidlo jedna ku jedné s vodou a ponořte do směsi nafouknutý balón. Můžete ho také lepidlem potřít pomocí kartáče.

Labioguia.com

3. Pomocí štětce pokryjte balón papírovými utěrkami (mrkněte na obrázek). Po dokončení setřete všechny nedostatky z celého povrchu. Celý postup opakujte ještě dvakrát. Tři vrstvy budou stačit k tomu, aby měsíc vypadal těžce, ale průsvitně.

Labioguia.com

4. Až balón zaschne, celý ho přetřete akrylovou barvou v odstínu slonovinové kosti.

5. Namočte houbu s většími póry střídavě do okrové, bílé či šedé barvy a jemným poklepáváním je naneste na celý suchý balón. Někde naneste víc vrstev, někde méně, aby měsíc vypadal věrohodně. Vezměte si na pomoc fotky měsíce, které najdete na internetu.

6. Až měsíc uschne, vyřízněte pomocí nože z balónu kruh, který jste si namalovali na začátku. Umístěte dovnitř lampu, nebo stínítko použijte na tu, co už máte. Voilá!

Labioguia.com

Věděli jste, že vás lampa může inspirovat? Vyrobíte si ji za několik minut:

Zdroj: La Bioguia