Speciál: Průvodce kvalitouSpeciál: Hubněte s námiTestování

Mudlové, pozor! Dursleyovic dům je na prodej. Včetně Harryho přístřešku pod schody

Mudlové, pozor! Dursleyovic dům je na prodej. Včetně Harryho přístřešku pod schody
Zdroj: Telegraph.co.uk
+ 7 fotek+ 8 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Kdo by chtěl bydlet v přístřešku pod schody bez oken? V tom na předměstí městečka Bracknell všichni! Nyní však budou muset vytáhnout rukávy pořádně vysoko – a ukázat, jak ostré lokty mají. Čerstvě je na prodej Dursleyovic domek v Zobí ulici s přístřeškem pod schody, v němž ve filmu přežíval Harry Potter.

Barbara Lorenzová 20. září 2016

Bílého jezdce na hraní už v něm nejspíš nenajdete, police i Harryho postel ale ano. Pokud si však potrpíte na vyšší standard, jistě se vám zalíbí ve zbytku rodinného domu. Je nově zrekonstruovaný tak, aby splnil požadavky náročnějších zájemců o koupi.

Telegraph.co.uk

Dailymail.co.uk

To je zároveň jeden z jeho nedostatků – kuchyň, v níž Harry v prvním filmovém dílu opékal šunku na pánvičce, zřejmě nepoznáte. Stejně tak obývák, co ve filmu zažil vánici Harryho dopisů o přijetí do Bradavic.

Nemovitost je to ale prostorná. Kromě zmíněných místností budou novému majiteli k dispozici další dvě ložnice, velká přijímací místnost, dvě koupelny, to vše na ploše dvou pater. Nechybí ani rozměrná zahrada. To pro případ, že byste chtěli nafouknout nějakou ze svých tetiček…

Dailymail.co.uk

Twitter.com

Dům se nachází na předměstí Martins Heron v městečku Bracknell na jihovýchodě Anglie a leží co by kamenem dohodil od železniční stanice. Šťastný majitel bude muset udělat jen tolik kroků, kolik se jich vejde do 320 metrů.

A konečně se dostáváme k ceně. Ta se značně zvýšila od doby, kdy byl dům posledně na prodej. Zatímco v roce 2010 stál zhruba 9 milionů, v současné době budete muset ulehčit peněžence o 15 milionů.

Telegraph.co.uk

Hamlett.blogspot.com

Nemovitost, kterou proslavil zejména první díl ságy o čarodějovi s kulatými brýlemi, se objevila na realitních webových stránkách už krátce po jeho uvedení v roce 2003. Majitelka Sandra Smith totiž doufala ve vysoký zisk díky monstróznímu úspěchu snímku.

Zdroj: MailOnline / The Telegraph

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články