Zvenku jeskyně, zevnitř moderní sídlo s doteky luxusu. Tento přes 300 let starý dům vám učaruje

Co se nachází uvnitř? Budete překvapeni...
Zdroj: UniqueHomestays.com
Přesně 336 let – to je stáří tohoto vesnického sídla v osadě Kestle Mill v anglickém hrabství Cornwall.Židle – 4 800 Kč, zrcadlo – 3 600 Kč, polštář – 690 Kč; vše Homelove.cz.Motivy přírody nemohou v domě zasazeném do syrové cornwallské přírody chybět. Nemovitost se nachází jen pár mil od pláží Lusty Glaze, Porth Beach a Crantock na severním pobřeží.Koloniální manželská postel je chloubou celého stavení.+ 3 fotky+ 4 fotky

Zvenku Flinstoneovic chata, zevnitř prozářený vintage svět s doteky luxusu a s důrazem na tradice. Přesně takový je 330 let starý venkovský domek v osadě Kestle Mill v západním cípu Anglie. Bez rozsáhlé rekonstrukce zrealizované mladým párem by doposud nejspíš zůstal neobyvatelný. Dnes se chlubí moderním vzhledem. A hlavně – okázale nádhernou koloniální postelí.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová18. 02. 2018 18:44

Tento dům se svým stářím blíží polovině čtvrtého století, což je neuvěřitelné. Postaven byl v roce 1680 a před opravou tak trochu připomínal jeskyni – měl malá okna, nízké stropy a tlusté zdi. Mladý pár se ale pustil do práce a změnil ho k nepoznání. Dnes na místě dříve neobyvatelné chatrče stojí dům se svěžím interiérem, který se však nebojí pochlubit svojí historií.

To je vidět už zvenku – jednou z předností usedlosti je stará, nezahlazená kamenná fasáda, jejíž povrch skutečně připomíná exteriér jeskyně. Ovšem je natřena na bílo a spolu s dveřmi a okny ve stylu francouzské Provence ukazuje dědictví v současné podobě.

A světlé tónování lze obdivovat i po vstupu vchodovými dveřmi, při kterém by si vyšší postavy měly dát pozor na hlavu. Interiéru vévodí zemité odstíny na stupnici blíže k bílé, jen tu a tam se zde vybarví starorůžová nebo blankytně modrá. Dominantní je rovněž masivní vintage nábytek a přírodní materiály jako dřevo, kámen či botanické tkaniny.

Prohlédněte si tento historický architektonický klenot ve fotogalerii, kterou najdete hned pod úvodním odstavcem.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články