Darija Pavlovičová ze StarDance přiznává: Bez terapie bych konzervatoř nevystudovala

Herečka Darija Pavlovičová se svým tanečním partnerem Dominikem Vodičkou.Darija Pavlovičová a Dominik Vodička v zákulisí taneční soutěže StarDance.Darija Pavlovičová a Dominik Vodička se brzy stali favority televizních diváků.Darija Pavlovičová je historicky třetí nejmladší účastnicí StarDance.+ 20 fotek+ 21 fotek

Herečka Darija Pavlovičová (21), hvězda taneční soutěže StarDance, promluvila v rozhovoru pro Lifee.cz o psychicky náročném období, které zažívala po odchodu z konzervatoře. Vadilo jí, že neměla čas na psychohygienu, neučila se odpočívat. S krizí jí pomohla kolegyně a kamarádka Denisa Barešová (27) a také terapie. 

Veronika Nováková
Veronika Nováková20. 11. 2023 05:00

Herečku Dariju Pavlovičovou (21) známe ze seriálů Kukačky, Zločiny Velké Prahy nebo Dobré zprávy, prosadila se ale také v letošní řadě televizní soutěže StarDance. Před kamerou se objevuje už od své puberty a možná proto dnes s odstupem říká, že v kombinaci s náročným studiem konzervatoře zažívala před lety velké období nejistoty a vyhoření.

Darija Pavlovičová navštěvovala terapie

"Myslím, že jsem si spíš odnesla velké bloky ze školy. Dopadlo na mě to, co se dělo v průběhu studia. Potřebovala jsem si to zpracovat a v průběhu toho roku se na povrch vyhrnulo hodně věcí," vysvětluje v rozhovoru pro Lifee.cz talentovaná kudrnatá herečka. "Ale není nic, co by nevyřešila terapie," říká dnes Darija s úsměvem.

Prostředí na škole nebylo pozitivní

Udělat zásadní krok a požádat o pomoc jí pomohla také starší kamarádka a kolegyně, herečka Denisa Barešová (27). "Když jsme točily Kukačky, tak jsme o tom s Denisou Barešovou mluvily. Hodně mi pomohla díky tomu, že jsem věděla, že v tom nejsem sama, a že se nějaké věci dějí," vypráví v našem rozhovoru Darija, která by svůj kolaps neoznačila zcela jako důsledek přepracování. "Myslím, že to bylo spíš přístupem lidí ve školském prostředí. Nebylo úplně pozitivní," naznačuje herečka na adresu Pražské konzervatoře.

Tuhle nemoc nevyležíte, říká Darija

Darija se dle svých slov na škole necítila dobře. "Neučili nás odpočívat, ani pohodě, zdravému sebevědomí, sebelásce. Člověk si k sobě musí sám najít cestu. A občas je to o dost tvrdší cesta, než by si přál," popisovala herečka už v říjnu v rozhovoru pro Novinky.cz. "Když jsem byla nemocná, doporučili mi, že se mám vyležet a že to nemám brát tak vážně. Přitom jsem cítila, jak jsem zablokovaná, kárala jsem se za každou malou chybu," vypráví Darija, která se v té době nedokázala plně soustředit na hereckou profesi. "Hledala jsem příčiny a postupně je nacházela. Uvědomila jsem si, že všechno nejde tlačit na sílu a že psychika má své limity."

Naučte se říkat ne a mějte hranice, radí

Závěrem mladá herečka přidává radu pro každého, kdo by se prací nebo studiem cítil být podobně vyčerpán. "Určitě neztrácet hlavu, nesnažit se někomu zalíbit a dělat věci jen tak, jak vy sami potřebujete. Mít na všechno svůj čas, nespěchat, nastavovat si hranice a nebourat je kvůli zbytečným lidem. Naučit se říkat ne," dodává Darija, hvězda televizní soutěže StarDance, v otevřeném rozhovoru pro Lifee.cz.

Související články

Další články