Elegán Michal Dlouhý: S bratrem Vladimírem si porozuměl až na jevišti. Dnes kopíruje jeho herectví

Elegán Michal Dlouhý: S bratrem Vladimírem si porozuměl až na jevišti. Dnes kopíruje jeho herectví
Zdroj: HerminaPress
Herec Michal Dlouhý čeká, až se jeho dcery osamostatní. Pak si splní své sny.Michal Dlouhý s manželkou Zuzanou a dcerami Annou a Karolínou.Michal je rozený kutil. To se na chalupě hodí.Ač oba herci, s bratrem Vladimírem si porozuměl až v dospělosti. Michal přiznává, že Vladimírovo herectví kopíruje. Exceloval například v krimi seriálu Kapitán Exner.+ 3 fotky+ 4 fotky

Herec Michal Dlouhý je rozhodnutý, že až jeho dvě dcery opustí domov, stáhne se částečně do ústraní. Herectví zkrouhne na třetinu. A jak to měl Michal se svým bratrem Vladimírem? Cestu k sobě našli až v dospělosti.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 25. 01. 2026 11:01

Michal Dlouhý (57) vystudoval konzervatoř v Praze. Patří mezi úspěšné a oblíbené filmové, televizní a dabingové herce. Svůj hlas propůjčil, třeba Bradu Pittovi či Keanu Reevesovi. Objevil se také v soutěži StarDance.

Až se dcery osamostatní, Michal si splní sny

Herec Michal Dlouhý čeká, až se osamostatní jeho dvě dcery. Pak omezí herectví a začne si plnit sny, na které ještě nedošlo. Patří mezi ně třeba seskok padákem a nejvyšší bungee jumping na Novém Zélandu. „Musí to být vždycky něčím unikátní, abych po tom toužil,“ prozradil webu iDnes.

Starší dcera Anna je na střední škole, mladší Karolína na ni nastoupila po minulých prázdninách. Herectví je neláká, přestože měly na škole dramatické kroužky. „Zaplaťpánbůh si to drží jenom jako koníčka,“ nechal se slyšet herec.

Michal Dlouhý si zrekonstruoval chalupu

Michal Dlouhý je rozený kutil. Doma i na chalupě si tak mohl udělat spoustu věcí sám. Třeba kompletně zrenovovat staré postele, vyrobit zábradlí i schodiště. A nepohrdne ani zahradničením.

Volné chvíle tráví na chalupě s dcerami a manželkou Zuzanou, která byla povoláním letuška. Brali se v roce 2006 v Austrálii. Další rok se jim narodila Anna a o tři roky později ji následovala Karolína.

Vztah Michala Dlouhého s bratrem Vladimírem

Ta přišla na svět jediný dne poté, co Michalovi zemřel na rakovinu žaludku starší bratr Vladimír Dlouhý. K němu seriálový kapitán Exner vždy vzhlížel. „Brácha byl skvělý herec. On hrál hlavou a já silou. Od té doby, co není mezi námi, už není potřeba, abychom se lišili. A já hrdě přiznávám, že jeho herectví kopíruju. Nevidím totiž důvod něco měnit, když je to dobré,“ prozradil Michal před lety Blesk TV magazínu.

Oba si ale začali dobře rozumět až v dospělosti, kdy je spojila práce. Nejvíce obav měli z toho, zda jim to bude na jevišti klapat, když na něm budou společně. Jak se později ukázalo, klapalo to dokonale. Každé představení si velmi užívali. Naposledy spolu vystupovali před kamerou ve filmu Domina.

Na herce Michala Dlouhého se můžete podívat ve filmu Zamilovaná dnes v 15.20 na ČT1.

Zdroje informací:
Idnes.cz: Michal Dlouhý čeká, až se obě dcery osamostatní. Pak skočí do neznáma
Ženy.iprima.cz: Michal Dlouhý má s manželkou, která he letuškou, dvě dcery. Rodinnou chalupu zvelebil
Proženy.cz: Michal Dlouhý - Bratra Vladimíra dnes hrdě kopíruju. Cestu k sobě jsme našli až v dospělosti

Jiří Lábus exkluzivně pro Lifee: Veselé historky z půl století dlouhé kariéry i jeden skrytý talent

Jiří Lábus exkluzivně pro Lifee: Veselé historky z půl století dlouhé kariéry i jeden skrytý talent

Související články

Další články