Jan Cina o svém módním stylu: Už jako malý jsem byl divný, miloval jsem totiž košile

Jan Cina o svém módním stylu: Už jako malý jsem byl divný, miloval jsem totiž košile
Zdroj: Herminapress/koláž Lifee
Herec Jan Cina se na karlovarském filmovém festivalu objevil dokonce i ve flitrech.Jan Cina podpořil hudební vystoupení své kolegyně Báry Polákové. Jan Cina tvrdí, že zatím nepodlehl trendu luxusních tenisek.Takhle to Janu Cinovi slušelo na zakončení karlovarského filmového festivalu.+ 13 fotek+ 14 fotek

Herec Jan Cina (36) má osobitý módní styl o kterém také promluvil v rozhovoru pro magazín Lifee.cz. Prozradil například, že od základní školy miluje košile a zamiloval si také výrazné barvy, šperky, stejně jako nápadné vzory. V čem ho ovlivnila cesta do Maroka? Proč si nezamiloval luxusní sběratelské tenisky? A jak hodnotí aktuální návrat retro módy 90. let? 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 09. 07. 2024 05:00

Herec Jan Cina (36) patří mezi známé osobnosti, které na společenské akci jen tak nepřehlédnete. Potrpí si na výrazné barvy a nebojí se ani aktuálních módních trendů. "Určitě mám rád barvy. Po tatínkovi jsem Rom a nějaká krev a geny tam také jsou – uvědomuji si, že mám rád hodně šperků, výrazné barvy a vzory," odhaluje Cina v našem rozhovoru.

Doporučené video: Moderátor Libor Bouček o svém módním stylu

Jan Cina miluje barvy, vzory a košile

Módní styl Jana Ciny ovlivnilo také cestování. V zahraničí se nemůže vynadívat na pestrobarevná exotická koření, fasády domů nebo drahocenné látky. "Začátkem roku jsem byl v Maroku, které je hodně pestrobarevné – je tam berberská kultura – a cítil jsem se tam jako doma. Všechny ty vzor ke mně promlouvaly a říkal jsem si, že bych se tam chtěl obléknout snad do všech polštářů a látek. To se mi moc líbilo," pochvaluje si herec.

Vztah k módě má odmalička. "Uvědomil jsem si, že odmalička jsem byl košilový a byl jsem zvláštní už na základce, protože jsem chodil v košilích. Celkem jsem si to ustál, i když jsem byl za divného kluka: „Ne, mně to dělá dobře, chci nosit košili.“ Košile mám rád dodnes, je to super věc," vzkazuje Cina všem pánům, kteří by do světa módy také rádi pronikli.

Na chatě nosím celé dny jedno oblečení

Přesto všechno Jan Cina váhal, jak by svůj módní styl definoval. "V rámci designu svého bytu jsem četl hodně brožur a často se tam používalo slovo eklektický, což znamená něco od všeho. Jestli to můžu zkusit tvrdit o svém stylu, tak je eklektický," přemítá herec, pro kterého jsou charakteristické také hnědé kudrnaté vlasy.

Denně přitom nevyžaduje trendy oblečení - naopak. "Když jsem na chalupě tak nosím staré tričko, které mám od patnácti let a nosím věci, ve kterých bych se rozhodně nechtěl potkat. Baví mě, že tam jste od rána do večera od kouře, v jednom oblečení," směje se. "Tohle mám také rád."

Nemusím retro trend 90. let a tenisky

Také Jan Cina vnímá trendy, které mu nejsou blízké, a kterými své skříně rozhodně neplní. "Nikdy jsem neproniknul do trendu drahých a sběratelských tenisek. Taková ta tenisková kultura. Specifické tenisky sice nosím, ale neprožívám to, minulo mě to," odhaluje herec.

"Hodně jsem vnímal devadesátky a teď vidím, že mladí lidé nosí to, co jsem tenkrát nosil já. Šusťákovky, barevné věci z MTV a rok 2000. To všechno je zpátky a já to nevnímám jako retro, ale jako součást mého života, proto jsem téhle módě zatím nepřišel na chuť. Nelíbí se mi to," vzkazuje Jan Cina, který si nedávno zahrál například v populárním seriálu České televize, To se vysvětlí, soudruzi!

Na fotografie nápaditých outfitů herce Jana Ciny se můžete podívat v naší fotogalerii.

Související články

Další články