Ananasové jahody svádí Australany. V Česku si jich zatím moc nevšímáme

Těmto bobulím předpovídáme slibnou budoucnost. No uznejte, vy byste odolali?
Zdroj: Agcanada.com

Vypadají jako negativy jahod, chutnají po ananasu a lidé po nich šílí. Pineberries, neboli ananasové jahody, dorazily po třinácti letech od vzniku do Austrálie. Dostupné jsou i v České republice, na svůj boom tu ale teprve čekají.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová29. 03. 2016 15:35

„Pineberries“ je složenina dvou anglických slov: „pineapple“, tedy ananas, a „strawberries“, jahody. V Čechách jsou dostupné pod názvem „ananasové jahody“. Význam pojmenování je jednoduchý – toto mimořádně roztomilé ovoce svým tvarem připomíná jahody, chutí se však podobá ananasu.

Od klasických jahod je ale rozeznáte snadno – jsou jejich barevným protipólem. Zatímco plody získaly světle růžový až bílý odstín, zrníčka se pěkně vybarvila. Mají sytě červenou barvu.

Tuto jahodovou odrůdu vyšlechtili holandští farmáři již v roce 2003. Do Británie se dostala až o devět let později a nyní si razí cestu do Austrálie, kde hodlá dobýt prvenství o nejkrásnější (a možná i nejoblíbenější) ovoce.

Pro protinožce objevil ananasové jahody Philip Neilson, a to již před pěti lety při cestách po Evropě. Jejich putování do regálů ale zbrzdila vládní debata o přijetí či nepřijetí nové odrůdy.

Něco se vám na ananasových jahodách pořád nezdá? Přijdou vám až příliš dokonalé a podezříváte lidský faktor, že oblafl přírodu? Zařaďte zpátečku – tyto skvostné bobulky k nakousnutí jsou stoprocentním produktem přírody.

„Namouduši lze říct, že jsou skutečně vyšlechtěny z jahod. Trvalo nám mnoho let dostat se do této fáze, ale jsou to všechno jahody,“ potvrdil Nielson pro australskou vysílací společnost ABC. 

Nástupkyně Dády Patrasové o vztazích: Klukům jsem se nelíbila, nosila jsem krunýř, říká Karolina Neuvirthová Gudasová

Nástupkyně Dády Patrasové o vztazích: Klukům jsem se nelíbila, nosila jsem krunýř, říká Karolina Neuvirthová Gudasová

Související články

Další články