České versus zahraniční hospodyňky: Kde se rozhodně nepředřou?

31. prosince 2018 Pavel Dvořák
one pixel
one pixel

Láká vás představa, že byste měla na Vánoce od cukroví pokoj? Tedy přesněji řečeno od jeho přípravy. Ládovat byste se jím pak mohla od rána do večera. V tom případě si sbalte kufry a stěhujte se do Belgie. Tam se vánoční cukroví objednává u profesionálních cukrářů.

U nás to nejde bez vanilkových rohlíčků, vosích hnízd nebo lineckého. V Belgii zase nedají dopustit na perníkové sušenky nebo zmrzlinovou roládu.

Na náměstí Jourdan se nachází vyhlášená bruselská cukrárna Au Vatel a její majitel pan Vanex Walter se rád pochlubí svými dobrotami. Nejpyšnější je na Buche de Noël – tedy tradiční poleno plněné buď ovocným krémem, čokoládovou pěnou, nebo zmrzlinou. Největší, co vyrobil bylo pro 200 lidí a muselo se rozkouskovat na několik částí. Nejmenší jsou zase „veliké“ 6 centimetrů. Tradice této pochoutky ovšem není belgická ani francouzská, nýbrž přišla ze Skandinávie.

Oblíbené Buche de Noël je poměrně náročné na přípravu a belgické hospodyňky je tudíž nepřipravují. „Zkrátka to neumí,“ směje se majitel cukrárny. Tradicí se tedy místo pečení cukroví stalo jeho objednávání.

Zároveň se tímto způsobem jaksi uchovává výrobní tajemství, což z této vánoční pochoutky dělá ještě větší exkluzivitu. Něco jako recept na coca-colu. Ti, kteří na to přijdou, nešíří své poznatky dál, jedná se o jakési privilegium zasvěcení.

Pan Vanex Walter tedy své kulinářské schopnosti předává jen a pouze svým podřízeným cukrářům, kteří díky tomu mají před Vánoci plné ruce práce.