Klára (20): Kvůli máminu skandálnímu chování chci utéct domu. Nemůžu v tom ale nechat mladší sestru

hněv
rozčarování
naštvaná mladá holka
Zdroj: Freepik

Najít ideální vztah s rodiči není jednoduché. Vždy bude něco, co vám na nich bude vadit. Klářin vztah s maminkou je po rozchodu rodičů zvlášť napjatý.

Natálie Volfová
Natálie Volfová 04. 06. 2024 17:00

Je to víc než čtyři roky, co se naši rozvedli. Bylo to určitě pro oba těžké období, ale vím, že se věci snažili urovnat tak, abychom já ani moje sestra Káťa (16) netrpěly. Velmi dlouho před námi všechno tajili.

Rodiče před námi rozvod tajili

Nakonec ale museli s pravdou ven. „Budeme se rozvádět. Už spolu nejsme šťastní,“ řekli nám tehdy. Snažili se s námi mluvit narovinu a jako s dospělými. Přesto nás ta zpráva zasáhla. Já ani sestra jsme nic takového nečekaly. Bylo to jako blesk z čistého nebe. Pravdou je, že rodiče dělali všechno proto, abychom to vstřebaly bez větších problémů.

Přesto se táta od nás do měsíce odstěhoval. Sliboval nám, že se budeme pravidelně vídat a že kdykoliv budeme cokoliv potřebovat, je nám k dispozici. Kromě dohodnutých víkendů jsme s ním jezdili i na další výlety a dovolené. Opravdu se hodně snažil, aby pro nás všechno bylo normální.

Máma střídá po rozvodu milence jako ponožky

To se o mámě říct nedalo. Ji evidentně rozvod poznamenal víc než čekala. Několik týdnů se skoro nezvedla z postele. Byla v depresích, ale viděla jsem to jenom já. Před Káťou se všechno snažila zamaskovat úsměvy a nevinnými dárečky. Přesto bylo poznat, že mamce rozvod rozhodně nepomohl. Nakonec se z toho dostala, ale dost po svém.

První chlapa k nám přivedla asi tři měsíce po rozvodu. Už ani nevím, jak se jmenoval. Brzy jsem zjistila, že nemá smysl si jejich jména vůbec pamatovat. Máma je střídala jako ponožky. Vždy spolu byli pár týdnů, a nakonec se prý dohodli na rozchodu, jak sama říkala.

Chci odejít z domu, ale nemůžu v tom ségru nechat

Nikdy jsem to s mámou neřešila. Nechala jsem ji, ať si dělá, co uzná za vhodné. Ale teď mám pocit, že už to takhle dál nejde. Ráda bych se totiž odstěhovala. Našla jsem si s kamarády podnájem, být neustále doma s mámou a sestrou nechci.

Avšak jedna věc mě drží zpátky, a to jsou mámini amanti. Dokud jsme na celou situaci byly se sestrou dvě, dalo se to ustát. Teď, když odejdu, tam na vše zůstane Káťa sama. Opravdu není příjemné vídat každý měsíc mámu s jiným chlapem. Ráda bych jí vysvětlila, ať už toho konečně nechá a vyroste, především kvůli Kátě.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Související články

Další články