Nejlepší šaty na jaro 2024 pro ženy všech velikostí: Sází na nevinnost bílé, univerzální střihy i důmyslné prvky

Nejlepší šaty na jaro 2024 pro ženy všech velikostí: Univerzální střihy i důmyslné prvky
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž Lifee
Bílé šaty s nabíráním, Victoria Beckham for Mango, 5 000 Kč.Minišaty se skládaným živůtkem, Lindex, 1 699 Kč.Drapované minišaty, Zara, 799 Kč.Úpletové šaty vzheldu tílka, Clockhouse, 398 Kč.+ 27 fotek+ 28 fotek

Pořídit si nové šaty, tomu nikdy nejde odolat. A obzvlášť, když je škála trendů tak okouzluijící, jako letos. Nabídka zahrnuje osvědčené střihové stálice i novátorské úpravy oblíbených šatů a rozhodnout se pro jediné nebude ani tentokrát nic snadného.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 27. 04. 2024 09:00

Jsou pilířem našich šatníků. A nedopřát si jejich ženskost, smyslnost a kreativitu by byla škoda. Výčitky vás tak při nákupu dalších modelů rozhodně pronásledovat nemusí. Určitě totiž brzy zjistíte, že potřebujete alespoň jedny z těch, které nám doporučují současné trendy.

Prahněte po bílé

Jasnými favority nejen u návrhářů jsou už od podzimu šaty, kterým dominuje bílá. S výšivkami, krajkou, průstřihy, nebo jen “obyčejně” košilové. Mohou být jakékoliv, vše se točí kolem nejčistšího a nejnevinnějšího odstínu. A tak skvěle se kombinují.

Provokativní vrstvení

Vedle cudně bílých modelů ale v nabídce trendy kousků určitě nepřehlédněte ani jejich naprostý protipól - sexy a svěží modely z průsvitných materiálů. Aby neodhalovaly příliš, jejich součástí je podšívka, která ale vedle své funkce umí také efektně zdobit. Nosí se modely ozdobené batikou, maxi potisky nebo pestrými barvami, které transparentní charakter trendy materiálů zvýrazní, díky důmyslnému vrstvení ale neodhalí příliš.

Univerzální střih, který sluší všem. Včetně plus size!

Naprosto univerzální střih pro každou postavu? Ten zavinovací! Proslavila jej návrhářka Diane von Fürstenberg a stále na něj nedá dopustit. A stejně jako ona jeho kouzlu propadají i miliony žen po celém světě. Lichotivý, praktický a za všech okolností skvěle padnoucí střih totiž nabízí jen samá pozitiva. A odpustí vám i dortík navíc. Letošním trendům vévodí modely s plisovanými sukněmi, střihy v mini délce i rozevláté úpletové kousky, takže jistě nebude problém vybrat si své favoritky i v této bohatě zastoupené kategorii. Pokud patříte k majitelkám bujnějších tvarů, vybírejte modely, které nejsou zavinovací doslova, jen střih napodobují naznačenou modelací. Lépe vám padnou a nebudou se nepěkně rozvírat, kde nemají.

Špetka provokace nebo tričko XXL?

O kontroverzní a diskutované inovace ale letos také není nouze. Návrat hlásí snížená linie pasu, často zvýrazněná tvarovaným střihem a pořádně nadýchanou sukní. Nesluší všem, když ale máte ten správný typ postavy pro tento střih, pak se vám odvděčí velmi ženským vzhledem.

O své místo na slunci letos opět bojují i ty nejjednodušší střihy. Šaty vzhledu trička prodlouženého do maxi či midi délky mohou mít rukávy nebo sexy vykrojená ramínka po vzoru tílka. V obou případech nabízí jak varianty obkreslující křivky tak modely s pohodlnou rovnou či áčkovou siluetou. A v takovém případě můžete jednoduše zapojit i další z žhavých trendů dneška, pásky všeho druhu. I tyto střihy svou jednoduchostí a variabilitou nabízí možnosti výběru pro jakoukoliv figuru.

Zaujaly vás trendy šaty zmíněné výše a chcete jich vidět ještě mnohem vic? Zalistujte si galerií pod článkem.

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články