Jak nosit průhledné modely a neukazovat příliš: Průsvitnou sukni přes legíny, top přes rolák

Jak nosit průhledné modely a neukazovat příliš: Průsvitnou sukni přes legíny, top přes rolák
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž: Lifee
Základ úspěchu při aplikaci průhledných materiálů? Dokonalé vrstvení! (Camouflaged)Top z průhledného materiálu obsypaný třpytivými prvky patří k nejuniverzálnějším průsvitným kouskům. (Body, Bershka, 559 Kč)Průhledný materiál a sofistikovaná podšívka. Způsob, jak průsvitné kousky jednoduše zapojit do každodenního šatníku. (Sukně, Andiata, 7 600 Kč)Stejně jednoduché nošení zaručují modely se saténovou podšívkou v barvě kůže. (Cotton On, 790 Kč)+ 31 fotek+ 32 fotek

Někdy se módní výstřelky z přehlídkových mol přelijí do ulic zcela bez povyku a s naprostou samozřejmostí. Potkalo to i průhledné kousky, kterým není cizí ani podzimní sezona a bez problémů je můžete s trochu kreativity nosit i v zimě.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 17. 11. 2023 08:00

Začalo to kalhotkami jako svrchním oděvem nebo módně přiznaným spodním prádlem zařazeným do běžně viditelného oděvu. Stejně nepatřičně nám mohly připadat průhledné kousky odhalující všechny vrstvy pod nimi, dnes nám ale jejich angažmá v současných trendech přijde naprosto v pořádku. A co víc, modely, do kterých jsou zakomponovány průhledné prvky, dovedou opravdu ohromit.

Z ranveje do vaší skříně

Průhledné materiály tak najdete snad v každé aktuální kolekci všech značek, od nejluxusnějších po ty nejdostupnější. Hlavními propagátory půvabně vrstveného průsvitného trendu se na jaře při představování současných směrů staly legendy módy jako Prada, Fendi, Jason Wu nebo Miu Miu. Jejich kreativitou se teď inspiruje celý módní svět a vznikají tak třeba velmi líbivé sety průsvitných sukní nošených přes neprůhledné legíny či punčocháče a doladěných heboučkými svetříky a ostře řezanými špičkami lodiček.

Podzim s krajkou a tylem

I když jste doposud považovaly svůj styl za konzervativní a umírněný, nemusíte se bát okořenit jej novým prvkem v podobě jednoho či více průhledných kousků. Pohrávat si s krajkou, tylem i dalšími nic neskrývajícími textiliemi je výzva, jak si do šatníku pustit nejen odvahu, ale i kreativitu. A když se v něm zabydlí, už nikdy to nebude nuda. Prorokujeme totiž tomuto éterickému pohrávání si s jednotlivými vrstvami zářnou a dlouhou kariéru. Působí velice žensky a určitě takovým modelům nechybí sympatická hravost.

Experimentujte, neplýtvejte

Nehodláte odhalovat příliš? Zapojte neprůhledná body, legíny či punčocháče a jiné základní vrstvy svých outfitů, které vám zaručí dostatek bezpečně skrytého povrchu těla. Dál už ale můžete jen experimentovat s rozevlátými liniemi áčkové sukně (jakou sukni nosit letos na podzim) z tylu nebo krajky, vrstvit průhlednou tuniku přes “hotový” set skinny kalhot a topu s dlouhým rukávem či roláku, stejně emotivní vjemy vyvolají i aplikace průsvitných vrstev v podobě prádlového topu nebo extravagantních krajkových kalhot, samozřejmě že tón v tónu a ideálně v barevné škále neomylných neutrálů – černé, bílé, béžové či šedé apod. Pokud se rozhodnete pro průhledný kousek ve výrazné barvě, udělejte z něj jasnou přednost a nejvíce vyčnívající prvek celého outfitu, průsvitný efekt se o pozornost postará i bez dalších příkras.

Průhledné prvky šatníku totiž nemusí mít vždy za cíl odhalovat příliš, stačí i drobný detail jako rukáv, manžeta halenky, zadní díl topu a o přehnané extravaganci nemůže být v takovém případě ani řeč.

Zajímá vás, jaké transparentní kousky najdete v obchodech? Prohlédněte si naši fotogalerii.

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články