Objemná sukně jako trend podzimu 2023: Před 70 lety v ní zazářila slavná Audrey Hepburn, ženskost podtrhne midi délka a hravé materiály

sukně
Zdroj: Profimedia/Oficiální materiály prodejce/koláž Lifee
Reserved, 1 399 Kč.H&M, 1 499 Kč.Ulla Popken, 2 199 Kč.Benetton, 1 549 Kč.+ 17 fotek+ 18 fotek

Když v ní přesně před sedmdesáti lety oslňovala Audrey Hepburn ve filmu Prázdniny v Římě, nejspíš by tak dlouhou kariéru sukni, kterou subtilní kráska nosila, nikdo neprorokoval. A vida, třetí dekáda nového tisíciletí vítá tento okouzlující skvost zpět mezi trendy. Slušivější kousek vyzařující ženskost a styl najdete jen stěží.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková19. 09. 2023 09:00

Souvisí to s návratem neodolatelné siluety opěvující širší boky a vosí pas. Přesýpací hodiny, které jí daly jméno, vystihují tento tvar naprosto dokonale. A s objemnější sukní širšího až kolového střihu, jejíž délka sahá pod kolena a níže, atakuje tedy hranici sukní midi či midaxi, přísluší tohle pojmenování dvojnásob. Nosí se ale i v kratších variantách.

Záplava materiálu, která vede k dokonalé siluetě

Rovnici stylingu takového střihu sukně ideálně vyřeší kombinace s jednoduchými, hladkými, přiléhavými horními díly či slim-fit střiženou blůzou nebo košilí. Čím jednodušší typ, tím lépe. Dostatek zdobnosti a objemu zastane sukně samotná. O to ale jde, má být nepřehlédnutelným kouskem a veškerou pozornost strhávat nejen k úzkému pasu, ale i k záplavě látky, kterou jste si pro její provedení vybraly.

A výběr aktuálních textilií nešetří luxusem. Nosí se taftové, saténové, ale i tylové krásky, které by vmžiku zapadly i do zmíněného stylu ikony vkusu i ženského šarmu, Audrey Hepburn. Nebojte se ale využít i běžných textilií, bavlny, úpletů či splývavých syntetických druhů.

Dior, Prada... a vy

A kde se můžete inspirovat aktuálním lookem nadýchaných sukní ve stylu 50. let? Svět módy právě okouzlují modely klasických trendsetterských značek, jakými jsou Prada, Bottega Veneta nebo Dior. Ten ostatně s podobně střiženou sukní přišel jako první už v roce 1947. A jak je vidět, našla si opět cestu mezi nejvýraznější a nejoblíbenější střihy.

Zvonovité mini v podobném duchu nabízí zase aktuální módní kolekce Caroliny Herrery, úpletové kolové krásky imitující plisé, které ale perfektně drží objem, uvidíte na modelkách z přehlídek značky Loewe. Ať už se ale jedná o kterýkoliv věhlasný módní gigant, spojuje je nyní láska a obdiv k dokonalým křivkám, kterým střihy jako tento dávají patřičně vyniknout.

Nadýchaná podívaná do podzimní šedi

A hodí se takové modely pro pošmourné podzimní dny a nevlídné plískanice? Rozhodně ano, právě tak si totiž dovedete do nevlídného počasí vnést rozjasňující, okouzlující a rozveselující hravý prvek, kterému nechybí schopnost obstát i v aktuálním vrstvení, Můžete je schovat pod stylovou klasiku v podobě trenčkotu, stejně perfektně vynikne s kratšími bundičkami typu bomber, blůzou nebo chanelovskými sáčky z buklé. A nemusíte se bát ani heboučkých pletenin, různé textury zkombinovaných materiálů patří k rysům vytříbeného módního stylu a jejich vzájemné propojení dodá podzimní look i jinak vzory či jinými zdobnými prvky příliš nekřičícím kouskům.

Znovu a lépe...

Jak tedy uchopit retro prvek široké midi sukně po svém a hlavně bez přílišné reminiscence na minulost? Kombinujte protiklady. Klidně elegantní kousky propojte s tričky s potiskem či strohými svetříky nebo jednoduchou chic mikinou. Místo jehel občas zkuste tenisky a nevyhýbejte se i notně neotřelým kombinacím. Přestože se inspirujeme v polovině minulého století, přecejen žijeme v současnosti. A ta je plná protikladů, extrémů i okouzlení vším, co si nese nezaměnitelnou osobitost a vlastní názor.

Svou favoritku podzimních stylingů si můžete vybrat v naší fotogalerii.

Nástupkyně Dády Patrasové o vztazích: Klukům jsem se nelíbila, nosila jsem krunýř, říká Karolina Neuvirthová Gudasová

Nástupkyně Dády Patrasové o vztazích: Klukům jsem se nelíbila, nosila jsem krunýř, říká Karolina Neuvirthová Gudasová

Související články

Další články