Nadčasová bílá košile vládne trendům pro podzim 2023: Variabilitu podpoří obliny bočních švů či asymetrické šosy

košile nahled
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/koláž Lifee
Základní bílá košile v jednoduchém casual stylingu. Reserved, 599 KčOversize košile. Zara, 1 199 KčNebraňte se extravagantním prvkům. Reserved, 999 KčKošilové šaty jednoduchého střihu a návod, jak je nosit. Tommy Hilfiger, 2 690 Kč+ 28 fotek+ 29 fotek

Kdybyste si na podzim měly koupit pouze jeden jediný kousek oblečení, nechť je to bílá košile. A to i v případě, že už ji v šatníku máte. Jedna vám totiž letos na podzim rozhodně stačit nebude.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 17. 08. 2023 08:00

Jak už jsme vás informovali v článcích o nadcházejících podzimních trendech, vévodí jim na první pohled jedna naprostá stylová stálice - bílá košile. Její aktuální podobu ale určuje hned několik novátorských směrů, které stojí za to vyzkoušet na vlastní kůži.

Bílá košile, prudce elegantní stálice

Už dávno tak nestojí jen na pozici základu kancelářského šatníku tak trochu zavánějícího šedou myškou. Její potenciál v průběhu let patřičně nabobtnal a zdá se, že letošní podzim jí bude zcela a bezpodmínečně oddán. Bílá košile se tak stane základem mnoha vydařených podzimních stylingů, kterým by bez ní chybělo to podstatné - nadčasový, přesto hyperelegantní prvek.

A jak s bílou košilí naložit podle aktuálních trendů? Začněte klasikou. Tu můžete předvést nonšalantně rozhalenou, stroze upnutou, délku nosit perfekcionisticky zakasanou i nedbale povytaženou nebo si pohrát s tradičními rozměry a zabrouzdat třeba do pánských velkostí, kde si osvojíte kouzlo nadměrných kusů a vyzkoušíte pánskou košili postavit jako samostatný oděv do pozice prostorově přifouknutých košilových šatů, kterým nechybí hravost ani současný šmrnc. Nebo ji vyneste na pozici další vrstvy přes jednoduchý elegantní outfit či džíny a top klasických střihů.

Košile jako šaty, in ve všech tvarech a délkách

Stejně neodolatelné jsou ale i šaty vzhledu bílé košile, které z té klasické téměř do puntíku čerpají univerzálnost i styl. Jejich variabilitu podpoří modelace rukávů, obliny bočních švů či různě dlouhé asymetrické šosy. Nechybí modely s přidanými rukávy, které si můžete nonšalantně zavázat v pase, nebo naopak chybí límeček, abyste si novou variaci na klasickou bílou košili užily i jako prvek vrstvení přes kašmírové úplety či s rolákovou vestou z hrubě pleteného úpletu.

To už jsme ale hluboko v podzimních plískanicích. Než nastanou, ještě si košile užije slávu jako solitér, který veškerou pozornost směřující k vašemu vyladěnému outfitu pro babí léto strhne na sebe.

Nezapomeňte na kombinaci bílé košile s kravatou

A jak modelům s bílou košilí dodat patřičný moment překvapení? Dle aktuálních trendů kombinujte košili s kašmírovými svetříky, office look podpořte jednoduchou - obvykle černou - kravatou nebo se zahalte do předimenzované košile doslova od hlavy k patě. Navzájem pak můžete se všemi stěžejními prvky této sezóny libovolně pracovat v celcích, které rozhodnou o tom, že váš podzimní look zanechá jasnou stopu.

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články