Trend kalhotek navrch je podzimním hitem: Flitrové, pletené i ve stylu boxerek se letos navlékají až na punčocháče

Kalhotky navrch jsou trendy na podzim 2023: Flitrové, pletené i ve stylu boxerek se letos navlékají až na punčocháče
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž: Lifee
Předloha současné módní vlny. Kalhotkový trend v podání značky Miu Miu.Kalhotky z této kolekce pořídíte za astronomických 3 900 euro.Cena u růžového modelu zdobeného štrasem se vyšplhala až téměř k osmi tisícům euro.Téměř dokonale napodobila kampaň Miu Miu i jednotlivé kousky z ní aktuální kolekce obchodního řetězce Mango.+ 12 fotek+ 13 fotek

Na jaře jsme je přivítali coby “nenositelný” trend. Cesty módy jsou však nevyzpytatelné, a to, co jsme před pár měsíci s obavami zkoušeli považovat jen za uměleckou nadsázku návrhářských hvězd, se s velkou pompou právě přelévá z vizuálního paralelního vesmíru přehlídkových mol do reálného světa. Kalhotky nošené jako svršek jsou tu v plné parádě.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková21. 09. 2023 08:00

Vsadíme se, že je nepřehlédnete, brzy se jejich masivní nástup na místo trendy outfitů pro podzim jistě objeví v ulicích. Začaly je totiž oficiálně prodávat snad všechny běžné řetězce s dostupnou módou, je jen otázkou času, kdy se jejich nositelky a obdivovatelky negližé ve formě svrchních oděvů, ve větším počtu vyrojí.

Můžeme jásat, vrtět nevěřícně hlavou, nebo jen nasadit rozpačitý úsměv, už je ale nelze ignorovat. Kalhotky, leckde velkoryse nazývané šortky, se honosí nejen zvučnými a luxusními materiály, jako je kašmír nebo pravá vlna, zdobí je také přehršel třpytek, flitrů či kamínků. Zkrátka, přesně v duchu kousků, které nám na jaře coby módní vizi pro letošní podzim naservírovala značka Miu Miu.

Divoké vrstvení i překvapivě elegantní a uhlazený styl

Zatímco vzhled modelek italské módní legendy připomínal především nedbalý styl plný vytažených lemů punčocháčů a vyčuhující spodní prádlo pod spodním prádlem pasoval na nutnost, s vyšší mírou sofistikovanosti uchopila trend viditelných kalhotek například značka Salvatore Ferragamo. Její model vlněného setu svetříku s kalhotkami a neprůsvitné černé punčocháče přecejen působí o třídu snesitelněji pro nošení v běžném životě.

Moschino, navzdory své provokativní pověsti, skrývá kalhotky pod tylovými šaty. To u značky Missoni byste mohly začít čerpat další z nositelných inspirací. Kalhotky sice také kombinují s tenkými modely punčocháčů, střih kontroverzního módního hitu ale kryje přesně to, co je potřeba, a navíc skvěle korespondují se vzory kardiganů a úpletových horních partií dané podzimní kolekce.

Kancelářský look pro odvážné

Co na tom, že vizuály propagující dostupné kousky takřka do puntíku kopírují look některého ze zmíněných módních domů. Důležité je, že si je teď může dovolit každá z nás. Nebo ne? Troufnete si obléci některé z nich přes své běžné prádlo, přidat punčochy s co nejnižší hodnotu parametru DEN a nazout k nim lodičky s ostře řezanou špičkou? Nebo je doplníte mikinou a teniskami, punčocháče či jejich kratší kolegyně – punčochy či vysoké ponožky, podkolenky nebo nakdkolenky – taktéž nevynecháte a vyrazíte si tak na schůzku s přáteli nebo, ó, jaká odvaha, rovnou do kanceláře?

Pokud ano, nikdo vám to nemůže vyčítat. Přešlap proti vkusu to dle aktuálních módních pravidel zjevně nebude. Jen si nejsme jisti, nakolik široká enkláva odvážných nositelek tohoto novátorského trendu bude. Přecejen si žádá nejen patřičné tělesné míry, neobejde se ani bez vysokého faktoru sebevědomí a odvahy čelit pozdviženým obočím a nejapným připomínkám nejen z řad teenagerů, které v takovém outfitu cestou světem běžných smrtelníků potkáte jistě celou řadu. Pravda, můžete se cudně skrýt pod módní černý maxiplášť, který vás zahalí až ke kotníkům, pak by ale kouzlo této módní hry nebylo úplné. Když už se jednou odhodláte tuto partii rozehrát, bylo by na místě zhostit se jí se všemi plusy i minusy.

Vyzkoušeno na vlastní kůži

Přispěvatelka britské redakce módního magazínu Vogue podobně odvážným Julia Hobbs radí, jak jednoduše postupovat, chcete-li se také vydat cestou nového trendu “bez kalhot": ”Začněte s hladkými šortkami střihu přiléhavých pánských boxerek, třeba od Skims a přidejte černé neprůhledné punčocháče Wolford, s prověřeným DEN66. Výsledek je překvapivě nositelný,” říká o svém experimentu Julia. Jak je ale vidět i na jejím instagramovém profilu, sama vyzkoušela radikálnější variantu – kompletní přehlídkový model Miu Miu – na vlastní kůži. Julia tak dorazila do redakce prestižního módního magazínu, kde jsou jistě takové experimenty na denním pořádku. Zda se vydat stejnou cestou i v méně kreativních odvětvích, to už je na vás.

Kdoví, třeba si takové módní inovace okolní svět ani nevšimne, a vpluje do něj jako další z alternativ, jak se odlišit, prokázat individualitu a taky notnou dávku odvahy. Anebo tato kombinace dnes už jen tak někoho nepřekvapí a zapadne do skládačky aktuálních módních trendů bez dalších připomínek tolerantního a zkouškami tohoto typu stále častěji konfrontovaného zbytku světa.

Nové módní typy kalhotek najdete v naší fotogalerii. Jdete do nich?

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články