Nejslušivější trend na léto 2024: Dioptrické i sluneční brýle tvaruje do podoby kočičích očí

Nejslušivější trend na léto 2024: Dioptrické i sluneční brýle tvaruje do podoby kočičích očí
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/koláž Lifee
Herečka Dana Morávková, na vlastní kůži dokazuje dokonale slušivý efekt brýlí ve tvaru kočičích očí. Obroučky dioptrických brýlí s želvovinovým vzhledem, Crullé, Alensa.cz, 659 KčŽelvovinový efekt zdobí i sluneční brýle Meller za 1 199 KčKočičí oči v žíhaném želvovinovém vzhledu od značky Ralph Lauren za 1 590 Kč+ 16 fotek+ 17 fotek

Znovuobjevené obroučky tvaru kočičích očí byly hitem v 50. a 60. letech minulého století. Jejich čas je ale zpět. Jsou naprosto univerzální, slušivou a skvěle padnoucí variantou tvaru, pro který najde zalíbení každá žena.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 10. 07. 2024 05:00

Jak je to tedy v současnosti? Tak ta jim přímo hraje do karet. Cat-eye obroučky jsou totiž jednoznačným hitem léta 2024. A týká se to jak slunečních, tak dioptrických variant brýlí.

Jak je poznáte

Jejich typický tvar je oválný s ostrou špičkou na straně spánků. Rám obrouček cat-eye se také v horní části rozšiřuje, a naopak směrem dolů zužuje. Kočičí brýle tak velmi hravým způsobem podtrhnou ryzí ženskost a budou vám tak stylovým a svěžím doplňkem, který z módy jen tak nevyjde.

Trocha glamouru nikdy neuškodí

Přestože je považován za velmi univerzální, cat-eye brýle se hodí především pro oválné a srdcovité tvary obličeje. „Lidé s oválným obličejem mají štěstí, že mohou nosit téměř jakýkoliv styl brýlí. Cat-eye obroučky jim dodávají sofistikovaný a elegantní vzhled. Je to způsob, jak přidat trochu glamouru, aniž by se narušila přirozená harmonie jejich rysů,” vysvětluje Kristýna Štěbetáková, optometristka a odbornice na prodej dioptrických a slunečních brýlí společnosti Alensa.

Na své si ale s tvarem cat-eye přijdou i ženy se srdcovitým tvarem obličeje, který se vyznačuje širším čelem a užší bradou. Cat-eye brýle mají tendenci rozšiřovat se směrem k vnějším okrajům, což přitahuje pozornost směrem nahoru a vytváří iluzi širší části dolní části obličeje. Tento efekt může pomoci vyvážit šířku čela a brady a dodat tím pádem obličeji větší symetrii.

Vždy vybírejte dobře padnoucí modely

Nejdůležitější ale je, aby vám brýle dobře seděly a cítili jste se v nich pohodlně a sebevědomě. Dobře padnoucí brýle totiž zlepší nejen váš vzhled, ale také vaše sebevědomí.

Na modely dipotrických i slunečních brýlí z nejnovějších kolekcí se můžete podívat do fotogalerie.

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články