Nejkrásnějším doplňkem léta 2024 je klobouk: Nosit se budou slamáky obřích rozměrů, háčkované hučky i milované kyblíky

30 nejstylovějších klobouků na léto 2024: Nosit se budou slamáky obřích rozměrů, háčkované hučky i milované kyblíky
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž Lifee
Slamák kyblíčkového typu je hitem léta 2024. (H&M, 429 Kč)Stejně oblíbené budou i rozměrné klobouky všech stylů s širokou krempou. (COS, 1 550 Kč)Široká krempa a ploché dýnko, další z modelů na léto 2024. (H&M, 359 Kč)Háčkovaný klobouček je letos unisex doplňkem. (Only&Sons, 719 Kč)+ 26 fotek+ 27 fotek

K létu 2024 neodmyslitelně patří klobouky všeho druhu. Jsou ideálním letním doplňkem a letos si je opravdu užijete, opět se totiž konečně nosí doslova ve všech podobách.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 06. 06. 2024 08:00

Výčet všech aktuálně opěvovaných typů by mohl být nekonečný. Trendy ale preferují několik variant, které byste zaručeně neměli přehlédnout. A mnoho z nich rozhodně není určeno jen ženám, letos se opravdu velká řádka modelů pasuje do kolonky unisex.

Kyblíček z džínoviny i proutí

Rozhodně to platí pro nedávno znovuobjevené kloboučky typu bucket. Kyblíkové hučky z denimu, textilu nebo kožešiny už jsme zažili, letos je ale doprovází jejich velmi elegantní proutěná varianta a za tu hlasujeme, alespoň jeden takový klobouček určitě letos potřebujete.

Syntetické i přírodní proutí v létě vítězí

Proutí je ryze letním materiálem, proto se i klobouky z něj tvořené řadí k nejstylovějším letním doplňkům. A letos je jejich nabídka skutečně pestrá. Zaujaly nás impozantní modely s širokou krempou i hučky tvořené splétáním, jednoznačně tak právě slamáky i jejich syntetické napodobeniny, které se v běžném provozu mnohem lépe udržují a ochraňují před poškozením, patří také k povinné letní výbavě tohoto roku.

Nesmíme ale opomenout jeden velmi nápadný detail, který je hitem tohoto roku také v mnoha dalších módních odvětvích, ruční práci. Háčkované kloboučky všech tvarů a barev tak už nejsou jen doménou malých dětí a dříve narozených dam, teď je nosí doslova všichni, muže nevyjímaje. Barevnost, vzory i tvar necháme čistě na vás, je rozhodně z čeho vybírat, o čemž se můžete hned po přečtení tohoto článku přesvědčit v přiložené fotogalerii.

Je libo růžový stetson?

Kompletní výčet trendy klobouků není nutné sepisovat, byl by totiž tentokrát skutečně nekonečně dlouhý. Tak jen na závěr zmíníme jeden ryzí fakt. Do skříně se vám snaží probojovat ještě jeden nápadný trend. A když sluší Beyoncé, je jasné, že to nemůže zůstat bez pořádné odezvy. Ano, jde o typický americký kovbojský klobouk se vším co k němu patří nebo ještě něčím navíc. Co třeba statson impozantních rozměrů ve sladce růžovém provedení? Tomu neodoláte!

Obsáhlou galerii s přehledem trendy kloboučků najdete pod článkem.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články