Džínový kabát je trendem jara 2024: Zjednoduší vrstvení denimu a nosit ho můžete na mnoho stylových způsobů

Džínový kabát je trendem jara 2024: Zjednoduší vrstvení denimu a nosit ho můžete na mnoho stylových způsobů
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/koláž Lifee
Jednoduchý a elegantní. Trenčkot z džínoviny, Somethingnew, 2 090 Kč.Tmavý, s nápadnými detaily, Lee, 2 999 Kč.Trenčkot s úzkou vázačkou, Arket, 3 490 KčZnačka Lindex nabízí kabát bez klasické fazóny se zapínáním až k límci. (3 199 Kč)+ 9 fotek+ 10 fotek

Nastupuje éra džínových kabátů typu trenčkotu. Trend vrstvené džínoviny nebo chcete-li celodenimových outfitů nabývá s jarem nových rozměrů. Jak se vám líbí?

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 06. 04. 2024 09:00

Klasický trenčkot má doma snad každý. Nosí jej ženy i muži a obvykle má barvu velbloudí srsti. Tento původně vojenský model díky značce Burberry zkrátka dobyl svět módy. Jeho inovativní provedení z džínoviny není sice tak elegantní jako jeho baloňáková předloha, džínovina mu ale dodává zcela jiný rozměr. Tentokrát je plášť se sedlem, límcem a vázačkou o poznání uvolněnější.

Hitem je přidat další džínovou vrstvu

Nosit jej tak můžete třeba jako součást supertrendu: Kompletně džínových outfitů. To je vlastně ten nejzářnější příklad současné džínové módy: Vrstvit denim přes denim a ještě jednu vrstvu na něj přidat. Na vás (a na počasí) je, zda bude rozepnutý plášť ledabyle povlávat nebo jej usměrníte zapnutím knoflíků a přísným stažením vázačky v pase. Obě varianty jsou víc než aktuální.

K elegantním outfitům i pro volné dny bez pravidel

Stejně skvěle ale džínový kabát funguje jako univerzální ideální svrchník pro jarní stylingy. Můžete jej tak využít jako jediný džínový kousek v jinak elegantním outfitu nebo jej nosit přes různé volnočasové kombinace. Ve všech situacích obstojí jako nepřehlédnutelná tečka dokonale současného stylu.

Džínový trenčkot ma šmrnc

Pokud vám tedy klasická džínová bunda střihu trucker už přišla příliš fádní, bude tento dlouhý denimový krasavec pro vás právě teď jako stvořený. Stejně jako klasický trenčkot si jistě (alespoň pro tuto sezónu) získá stabilní pozici mezi vašimi nejoblíbenějšími kousky.

Výběr dostupných modelů džínových kabátů si můžete prohlédnout v galerii pod článkem.

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články