Džínové boty budou trendem jara 2024: Pofrčí denimové kozačky nad kolena, lodičky, ale i tenisky a balerínky

Džínové boty budou trendem jara 2024: Denim oblékají kozačky nad kolena, lodičky i balerínky
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/koláž Lifee
Džínové boty budou trendem jara 2024: Denim oblékají kozačky nad kolena, lodičky i balerínkyDžínové boty budou trendem jara 2024: Denim oblékají kozačky nad kolena, lodičky i balerínkyDžínové boty budou trendem jara 2024: Denim oblékají kozačky nad kolena, lodičky i balerínkyDžínové boty budou trendem jara 2024: Denim oblékají kozačky nad kolena, lodičky i balerínky+ 15 fotek+ 16 fotek

Denim je módní stálicí a jaro 2024 ovládnou džínové boty. Proč by denim nemohl náležitě okouzlovat také v jiných podobách, než jako obligátní džíny, šaty nebo košile? Džínovina se v tomto ohledu nezalekne žádné výzvy.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková10. 02. 2024 09:00

Kdo by to byl řekl, že se dobrovolně vrátíme k hrubě tkaným modravým plátěnkám s vysokou platformou a kontrastními tkaničkami. Nebo s nadšením nazujeme vysoko sahající shrnovací kozačky na jehle, do poslední nitky vyvedené z denimu. S postupným uvolňováním módních pravidel, které se sice snaží o ucelenost a vyhraněnost, nakonec nám ale podle nejnovějších regulí nabízí prostor nosit vlastně cokoliv, přichází i neobvyklá svoboda ve volbě trendu, kterých je dnes takřka nepřeberné množství.

Z outsidera trendy prvkem

Jindy kontroverzní a často nepříliš vkusné využití denimu tak nově ožívá jako neuvěřitelně pestrá nabídka všemožných botiček, pantoflíčků, kecek, balerín, kozaček i elegantních lodiček s vysokými podpatky. Stranou nestojí ani country prvky, kterým jde využití džínoviny rovnou naproti. Tentokrát ale očekávejte o špetku více elegance. Využít totiž lze i jiný než striktně modrý denim a v černé to tedy džínovým botám zvaným koně nesmírně sekne.

Kozačky z denimu šplhají výš a výš

Absolutním hitem mezi džínovým obutím současných dní jsou, i vzhledem k počasí, vysokánské denimové kozačky. Jehlový podpatek je takřka samozřejmostí, výška šplhající vysoko nad kolena taktéž. Ani mírnější, kotníčkové a hladce střižené varianty nestojí stranou. Otázkou je, s čím je jednoduše kombinovat, abyste nevypadala jako obsluha od kolotočů. Heslo pro takové outfity je jasné: Střídmost.

Jak nosit džínovou obuv, aby vám to slušelo?

Extravagantní boty tak nazujte k co nejjednodušším modelům a můžete zariskovat i s kombinováním s dalšími džínovými kousky. Vstupujete ale na tenký led. I zde platí co nejjednodušší střihy a zapomenout na zdobnosti v podobě třásní, vyšisování či prošoupaných ploch.

Na výběr nejnovějších modelů obuvi z denimu se můžete podívat do naší fotogalerie.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články