Trend jara 2024: Výrazné proplétání zdobí kabelky, crossbody i tašky přes rameno všech tvarů a barev

Trend jara 2024:  Výrazné proplétání zdobí kabelky, crossbody i tašky přes rameno všech tvarů a barev
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž Lifee
Mrazivě modrá kabelka Next je spletená z úzkých proužků ekokůže. (510 Kč)Nadýchaná kožená kabelka z barevných pásků je v prodeji v mnoha barevných variantách, třeba této krásné magentě. Oakwood, 4 790 Kč.Praktický tvar kabelky s uchem i dlouhým popruhem nabízí mnoho prostoru, výrazná barva zase nepřehlédnutelný prvek každého outfitu. Guess, 1 990 Kč.Stříbřitými tóny nešetří proplétaná kabelka Mango za 899 Kč. Pořídíte ji i ve zlatavém provedení.+ 18 fotek+ 19 fotek

Mezi trendy na jaro 2024 míří kabelky inspirované proplétanými modely typickými pro luxusní značku Bottega Veneta. Svou, pro mnohé nedostupnou, předlohu kopírují moderní splétané kabelky z běžných obchodů často téměř k nerozeznání. 

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková12. 02. 2024 09:00

V módě už je zjevně povoleno vše povedené do detailu kopírovat. Proto se tak s jistotou v brzké době budeme v jarních kolekcích dostupných v běžných obchodech potkávat se záplavou tašek a kabelek, které okouzlí okoukaným proplétáním, aniž by zruinovaly vaši peněženku. Proplétané modely totiž patří k nejvýraznějším trendům jarní sezóny.

Inspirace legendami už nikoho nepřekvapuje

Než se nevěřícně pozastavíte nad oblibou kopírování luxusních značek, zkuste se porozhlédnout i po jiných proplétaných kouscích než těch, které jako by z oka vypadly slavným modelům Bottegy Venety. Narazíte v nich na kabelky, které se nesnaží slepě napodobovat tvar i motivy a jdou si vlastní cestou, využívají ale líbivého efektu strukturální bohatosti, kterou takové zpracování nabízí.

Nosit tak už brzy můžete kabelku typu baguette s drobnými vzory vzniklými proplétáním kůže či jejích ekovariant, oválné modely s přinechaným madlem či uzlem nebo hranaté brašny seskládané z širokých pásků materiálu. Proplétání zdobí také velké a prostorné kabely, stejně jako miniaturní kabelky s dlouhým popruhem k nošení tzv. crossbody.

Čím víc místa, tím víc chic

Ani velké a prostorné tote bags a vakovité kabelky trojúhelníkového tvaru neuniknou trendy vlně proplétání a sluší jim to s takovými motivy náramně. Můžete je nosit na rameni, přes loket nebo v ruce, pozor ale, abyste si do jejich rozměrných útrob nenaložily příliš. To se pak neodolatelné rozměrné modely trochu pronesou. Zase je na nich ale dostatek prostoru pro zviditelnění tohoto trendy dekorativního zpracování.

Proplétaná kabelka z kůže je nesmrtelná

Zvolíte-li při koupi kvalitní materiál, vydrží vám taková kabelka věky. A nejen díky zpracování. Proplétané motivy si už vydobyly pozici nadčasové stálice, díky modelu Andiamo bag od Bottegy Venety, která se už řadí po bok nejikoničtějších kabelek současnosti, můžeme líbivé proplétání zařadit mezi nejnadčasovější prvek na doplňcích v dokonale sladěné šatně.

Prohlédněte si trend proplétaných kabelek současnosti v naší fotogalerii.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články