Pavel Bobek byl ikonou, která se nesmazatelně zapsala do kroniky české hudby. Nechyběla mu určitá dávka bohémství, které však vyvažovala, hlavně po čtyřicítce, zodpovědnost. Mnozí o něm hovořili jako o vzorném manželovi, přestože dlouhá léta byl oblíbeným donchuanem.
Pavel Bobek (16. září 1937 až 20. listopadu 2013) byl vystudovaný architekt a zpěvák, jenž se proslavil v country a popové hudbě. V roce 1996 se pokusil dostat do Senátu PČR, skončil však na pátém místě, takže nepostoupil do druhého kola.
Doporučené video: Podívejte se na ukázku z návštěvy Andrey Čunderlíkové v talk show Honzy Dědka
Lásku s Andreou Čunderlíkovou ukončil striptýz
Herečka Andrea Čunderlíková je více než 50 let šťastně provdaná za kytaristu Ladislava Kleina. Ke štěstí jí ale dopomohlo chování jejího tehdejšího partnera Pavla Bobka. Klein se o ni snažil již delší dobu, ona však byla věrná Pavlovi. Zlom nastal, když se spolu vydali na ples, na kterém bylo zároveň možné zhlédnout striptýz, což si Bobek nenechal ujít. „Mě to namíchlo, co se jde na cizí ženské dívat? A náhodou šel kolem Láďa… A Láďa bydlel v Dušní ulici, kam já jsem chodila na ekonomickou školu. On tam vídával Pavla, jak tam čekal. A po tom plese tam počkal Láďa...“ popsala Andrea Čunderlíková spletitou situaci, po které následoval rozchod s Pavlem Bobkem, v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.
Pavel Bobek si v mládí užíval, pak se stal vzorným manželem
Život Pavla Bobka by se dal rozdělit na dvacetiletá období. Prvních dvacet let byl vzorný student. Pak si začal užívat výhod „rokenrolového“ života. Dalo by se říci, že se z něj stal pravý bohém. S příchodem čtyřicítky se už ale začal zklidňovat a hledat něco stálejšího než jenom zábavu a občasné známosti.
Jistotu a oporu našel u své paní Marty, s níž prožil ve spokojeném svazku pětatřicet let. Z manželství vzešli syn Pavel a dcera Klára. Jak vypadal jejich společný domov?
Dvoupatrový dům v Břevnově
Pavel Bobek žil celý život ve dvoupatrové vile se sklepem a půdou, která původně patřila jeho otci. On si ji pak, jakožto vystudovaný architekt, předělal dle svých představ. Na první pohled byl dominantní severský styl. Preferoval přírodní materiály nad modernou. Nechyběl obývací pokoj, jídelna, pracovna, ložnice a kuchyň.
Velmi pyšný byl také na svou zahradu. Osázel ji středomořskými dřevinami a rostlinami. Součástí této oázy klidu byl i bazén. A využil také půdu. Nechal tam udělat pokoj pro hosty a v další místnosti, kvůli dobré akustice, vznikl domácí kinosál.
Na Pavla Bobka se můžete podívat v pořadu Chvíle pro písničku, dnes ve 14:50 na ČT1. Snímky zpěváka najdete v galerii.
Zdroje informací:
pořad FTV Prima 7 pádů Honzy Dědka
Super.cz: Před deseti lety zemřel Pavel Bobek. Hodný student, zhýralý bohém i vzorný manžel
Cnn.iprima.cz: Zpěvák Bobek si v luxusní pražské vilo zařídil i kino. Nahlédněte do jeho unikátního království









