Pět největších trendů na léto 2024: V šatníku potřebujete bílé šaty, baby blue tóny nebo výjimečně elegantní žabky

Pět největších trendů na léto 2024: V šatníku potřebujete bílé šaty, baby blue tóny nebo výjimečně elegantní žabky
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž Lifee
Bílé krajkové šaty ke kolenům, Erika Fashion,  399 KčPopelínové bílé šaty na ramínka, H&M, 959 Kčpropínací šaty s krajkami, GAP, 2 299 KčAžurové šaty v midi délce, Lindex, 1 499 Kč+ 21 fotek+ 22 fotek

Známe ty nejkrásnější trendy, bez kterých si léto 2024 určitě neužijete naplno. Nesmí vám chybět vzrušující perforovaná móda, dokonalé bílé šaty všeho druhu nebo něžný odstín modré. Tak schválně, které z těchto hitů jste zatím úspěšně ignorovaly? Je na čase s tím skoncovat.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 24. 05. 2024 05:00

My, módní redaktoři, registrujeme každoročně nadcházející trendy s důsledným předstihem. A řeknu vám, že je to hltání ryze letních kousků uprostřed podzimních plískanic a mrazivé zimy pěkná řehole. Když ale konečně přijde jejich čas a nové jarní a nyní i letní trendy můžeme konečně také obléknout, je to ta nejlepší odměna. Tento čas právě přichází a letos jsem se na něj obzvlášť těšila.

Proto tedy není od věci opět si připomenout ty nejvýraznější letní hity, kterým bude patřit následujících několik měsíců. V magazínu Lifee.cz už jste o nich určitě slyšeli, v následujících řádcích vám je ale s radostí znovu předvedeme pěkně pohromadě.

Něžná baby blue čechrá všechny střihy i styly

Klíčová barva mezi letními pastely. To je takřka miminkovský odstín světle modré, jemný a svěží, s širokou škálou využití. Ať už ji obléknete v kompletním monochromatickém pojetí, nebo pomocí této jemné světlé barvy ozvláštníte třeba černý či béžový outfit, vždy zaboduje. Skvěle sluší taky letošnímu hitu, kalhotovým kostýmům, kterým dodá ten pravý femininní pel.

Bílé šaty doménou letního šatníku roku 2024

I další z kategorií těch nejzásadnějších trendů léta 2024 se točí kolem barvy. Jde o bílou a především její zpracování ve formě (jakýchkoli) šatů. Takové zadání je velmi štědré opravdu ke všem jejich nositelkám, vybrat si takové, které si zamilujete, tak jistě nebude žádná věda. I když, rozhodnout se jen pro jedny, to vám tedy nepřeji. Jsou totiž tak krásné, ženské a okouzlující ve všech podobách, že to dá práci vybrat si jen jediné. Trendy totiž nešetří krajkami, šifonem, hedvábím či různorodými výšivkami.

A kdyby vám to náhodou bylo málo, můžete se do bílé obléci od hlavy k patě. Léto totiž ovládnou také kompletní bílé outfity, které můžete v jednom tónu promyslet opravdu do posledního detailu.

Boho vibrace ve všech módních kategoriích

Ani tento směr jsme v našich výčtech současných trendů v průběhu jara neopomněli. A aby ne, boho styl totiž bude vládnout létu vskutku pevnou rukou. Vše v módě se v tomto případě točí kolem háčkovaných kousků, řídkých ažurových úpletů a třásní. A doplnit je samozřejmě musí i stejně široká nabídka bohémsky laděných doplňků.

Polo tričko, nenápadný, ale nepostradatelný hit

Aby to nebyla jen romantická selanka, rozbijme sadu nejpotřebnějších letních trendů jedním kontroverzním, přesto stále oblíbenějším prvkem. Polo tričkem. Sportovně laděný kousek i přesto, že se původně klonil spíš k pánskému šatníku a reprezentoval některé z ryze mužských druhů sportu, se díky módní vizionářce jménem Miuccia Prada pěchuje letos ve velkém stylu do dámské garderoby a vskutku s velkou pompou. Nebojte se jej zapojit jako nápaditý kousek k vrstvení pod šaty nebo takové tričko s límečkem a krátkou knoflíkovou lištou nosit s dalším mega trendem, minimalistickými šortkami či minisukní. Pokud ale nepatříte k fanynkám takového stylu, přijde vám vhod i prodloužená, šatová varianta polo trička.

Žabky, ale jen prudce elegantní

Aby byl náš výčet letních hitů kompaktní, nesmí mezi nimi chybět tip na dokonalé letní obutí. I tady máme jasno. Do popředí se derou žabky. Nenechte se ale mýlit, nejde jen o klasické ploché flip-flopy, které mají své místo především na pláži. Tentokrát si užijete jejich kouzlo v podobě pantoflíčků s podpatky, kterým typicky ložené pásky přes nárt zachycené mezi palcem a ukazováčkem dodají velmi elegantní tvary. A stejně to dopadne i s nohou, na kterou je nazujete.

Tipy na nákupy podle nejžhavějších letních trendů najdete v galerii pod článkem.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články