Podzim ovládla koťátka: Nízké podpatky na lodičkách i střevíčcích s otevřenou patou zajistí eleganci i pohodlí

Trendy podzimu 2023: Kotěcí podpatky na lodičkách i střevíčcích s otevřenou patou zajistí eleganci i pohodlí
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/koláž Lifee
Mango, 2 299 KčZara, 799 KčLazarinni, 699 KčAldo, 1 899 Kč+ 17 fotek+ 18 fotek

Koťátka jsou v kurzu! Že nevíte, o čem je řeč? Ale ano, jen toto roztomilé pojmenování nízkých podpatků střevíčků zatím u nás nestihlo pořádně zakořenit. S novou sezónou ale bude vše jinak. Od nynějška už jim jinak neřeknete!

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 03. 10. 2023 08:00

Klasické lodičky či slingback varianta s otevřenou patou, pantoflíčky či mules. To jsou boty, kterým letos vládne sice nízký, ale nepřehlédnutelný a vesměs i velmi pohodlný typ podpatku. Varianta s tzv. kitten heels, kterou u nás znáte spíše pod pojmenováním "kačenky," zkrátka bude letos na podzim patřit k nejvyhledávanějším typům elegantního obutí.

Nízké podpatky: pohodlná elegance po celý den

Jejich výška předurčuje boty jimi opatřené k vašim největším podzimním favoritům, přestože jindy vás na podpatky dvakrát neužije. Nejenže v nich směle proběháte celý pracovní den, navíc vám dodají skutečně elegantní ráz a každému vašemu modelu i těch pár centimetrů navíc, které nabízí, výrazně prospěje.

V tandemu s parašutisty i trendy střihy sezony

Noste je k oblíbeným džínám se zvonově se rozšiřujícími i rovnými širokými nohavicemi. Novátorsky, přesto s grácií dopadají jejich kombinace s baggy střihy parašutistických kalhot se stahováním u kotníků. Na vás je, zda jejich šňůrky tentokrát využijete, odhalený kotník v kombinaci s elegantními, vesměs částečně otevřenými střevíčky s páskem přes patu patří k nejvýraznějším módním prvkům.

Vaše paty ve středu dění

Samozřejmostí však jsou i kombinace se sukněmi a šaty všech délek. Když po kotěcích podpatcích na roztomilých pantoflíčcích sáhnete k sukni se široký střihem, nemůže to dopadnout špatně. Naopak, dodají vám nádech ženskosti a sexy siluetu s výrazným pasem. Boky taková bota totiž důmyslně podtrhne. Ne nadarmo patří k dalším z prvků tzv. tichého či nenápadného luxusu. Nemusejí stát majlant, už ze své podstaty ale dovedou sebejednodušší outfit povznést o třídu výše mezi slušivý, a navíc zcela aktuální módní hit.

Zajímá vás, jak střevíčky s roztomilým, tzv. kotěcím podpatkem vypadají a zda by jim to slušelo i s vašimi modely? Nahlédněte do naší fotogalerie.

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články