Čekáme velkou vodu aneb Trend podzimu je zkracování: Boubelky musí zvýraznit pas, malé ženy nezapomínat na podpatky

Módní trend podzimu 2023 je zkracování: Kratší kalhoty či midi šaty si žádají podpatky
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž: Lifee
Bodycon midi šaty, H&M, 949 KčTo, že se jim nemusí vyhýbat ani majitelky bujných tvarů, je zjevné.Midi délka šatů patří k nejoblíbenějším napříč střihovými typy. (Next, 1 590 Kč)Jak je nosit s kotníčkovými botami? To radí vizuál značky Next.+ 23 fotek+ 24 fotek

Barvy, střihy, materiály, to vše jsou módní parametry, které zaručeně podléhají trendovým vlnám. Stejně významně ale mohou trendy ovlivňovat také aktuální délky módních kousků. Ta současná dává prostor pro kotníky v míře větší, než je obvyklé.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková25. 09. 2023 09:00

Do popředí se ve všech směrech právě staví jedna délka výrazněji než ty ostatní. Ač odhaluje více, než je s přicházejícím chladným obdobím obvyklé, midi hladina dolních lemů podzimních oděvů je jasně patrná na všech módních frontách.

Sukně, šaty, kalhoty. Móda velí: Přistřihnout!

Nosit se tak budou třeba nápadně kratší nohavice kalhot, oblíbená áčková sukně také troufale odhaluje kotníky i část lýtka a nejinak je to i s některými svrchníky. A pokud jde o šaty? Tam je midi délka sice tradičně oblíbenou variantou, nyní ale suverénně válcuje ty ostatní a těší se, až díky ní odhalíte výběr punčocháčů, které se opět stávají oblíbeným módním artiklem.

Kouzlo kratších délek, ať už zkracují nohavice širokých kalhot, culottes a klasické slim fit džíny, nebo zastřihují sukně, šaty i dlouhé kabáty o minimálně desítku centimetrů výše, tkví v univerzální slušivosti. Nezáleží na věku, s trochou přemýšlení ani na typu postavy. A styl? Tak ten si tato délka osvojí za každých okolností. Lichotivé odhalení lýtek zkrátka patří k univerzálně funkční střihové úpravě, která nabízí možnost, jak ji aplikovat snad na každou módychtivou nositelku.

Zkracují se i nepostradatelné podzimní úplety

Aktuálně se protežují především modely, kterým midi charakteristicky dodá na stylovosti. Příkladem jsou například úpletové sukně tubovitého střihu, které lze díky upravené délce skvěle skloubit s vysokými kozačkami. Stejně naložit můžete i s midi šaty všeho druhu. Lem obuvi skrytý vysoko pod sukní patří k jasným hitům současnosti. Prostor ale mohou dostat i klasické jehlové podpatky nebo tenisky a ponožky.

Především u kalhot dává zkrácená varianta nohavic prostor pro předvedení vaší stylové hravosti. Nabízí místo pro kreativní zapojení ponožek, kombinace s dalším punčochovým zbožím i druhem vybrané obuvi. Hra s barvou i strukturou kombinovaných kousků sice při oblékání zabere o trochu více času, vyladěný výsledek ale zpříjemní své nositelce celý den.

Midi sluší každé postavě. Když víte, jak na to

Bojíte se, že vám midi délka ubere centimetry či přidá kila? Není proč, mýty o neforemnosti takových kousků jsou dávno vyvráceny miliony jejich stylových nositelek. Stačí jen pečlivě vybírat takové modely, které splňují všechna kritéria slušivosti pro konkrétní typ postavy (sukně podle typu postavy).

Baculky tedy musí myslet na jasněji zvýrazněnou linii pasu a vyhnout se obvykle midaxi modelům, které končí až příliš blízko kotníkům. Ženy nižšího vzrůstu mají cestu k midi ještě jednodušší, přestože je jim rozmlouvána coby zloděj potřebných centimetrů. Stačí sáhnout po momentálně opět oblíbené obuvi s vyšší hrubou podrážkou nebo po jakýchkoli jiných podpatcích. Podzimní midi look tak nemusí být odpírán žádné z jeho obdivovatelek.

Kratších délek pro vás máme plnou fotogalerii, přijměte naše pozvání...

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články