Trend zvaný korporát: Sako s ostrými rameny, oblekové kalhoty i kravata na podzim nově učaruje i ženám

Trend zvaný korporát: Sako s ostrými rameny, oblekové kalhoty i kravata na podzim nově učaruje i ženám
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž: Lifee
Kompletní look v korporátním stylu od značky Massimo Dutti.Elegantní monochormatické provedení business sestavy s vestičkou. (Zara)Korporátní móda v podání značky John Lewis.YSL a ikonický proužkovaný oblek v dámské variantě. Místo košile stačí i basic top  či tílko.+ 28 fotek+ 29 fotek

Košile, kravata, oblek. Zní to jako perfektní styling pro pány, aktuálně ale tuto sestavu považujeme za jeden z nejvýraznějších kancelářských módních trendů také pro nás, ženy. Podzimní formální outfit ovládá trend nazvaný nelibým termínem –⁠ korporátní. Nenechte se ale zmást, výsledek je, bez ohledu na nelichotivé pojmenování, víc než slušivý.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková14. 09. 2023 08:00

Zásadní body aktuálních módních hitů hovoří jasně pro. Ostré a výrazné linie ramen v podání nepřehlédnutelných sak, stylová klasika ztělesněná (nejčastěji) bílou košilí, mnohdy doplněná o úzkou černou kravatu a samozřejmě kostýmy, poženštělé ztělesnění klasického pánského obleku. S kalhotami či pouzdrovou sukní ke kolenům, tato klasická sestava nyní zažívá hotový boom. A když ji navíc doplní nesmrtelné proužky, všichni budou mít o vašem módním povědomí jasno.

Ve jménu peplum, pásků i tvídu a kostky

Vedle klasické neutrální a tlumené barevnosti i střihové strohosti ale ženské pojetí tohoto maskulinního trendu systematicky využívá i jiných barev, materiálů nebo tvarujících modelací jasně cílených pro ženské křivky v nejdokonalejší formě.

Nosí se tak modely s výrazně zapojeným páskem evokujícím vosí pas, sukýnkové detaily sak či horních dílů zvané peplum, širokánské nohavice i sexy cigaretové střihy kalhot, sukně kolového charakteru nebo skládané varianty a samozřejmě je tu prostor i pro jasně trendovou barevnost –⁠ rudou, lahvově zelené tóny, tvíd, kostku nebo milované buklé v něžných barevných variacích. Díky těmto drobnostem dostane strohý korporátní look nový svěží podtón a skvěle se etabluje mezi nejoblíbenějšími semiformálními outfity pro aktuální sezonu.

Korporátní look, vždy za elegantní dámu

Tzv. Businesscore rozhodně nemusí být jen doménou žen pracujících v kanceláři. Naopak, tenhle styl skvěle zafunguje i v případě, že vás na kancelářský provoz dvakrát neužije. Klidně se na něj zaměřte i jako na elegantní variantu vaší tzv. pracovní uniformy, ať už se pohybujete v jakémkoli oboru. Jeho cílem je především vykouzlit ze své nositelky dokonale upravenou dámu s jasným sdělením: Neplýtvá zdobností a přeslazenými detaily, potrpí si na kvalitní materiály i střihy a ocení, když jí každý kousek, který si pořídí, vydrží v šatníku po mnoho sezon. A přesně tuto ideu korporátní look současnosti vzývá a skvěle splňuje.

Zaujal vás nový směr ženské kancelářské klasiky nebo francouzská herečka Eva Green, která pózuje na korporátně laděném modelu ikonické značky YSL? Inspirujte se podobnými kousky v naší fotogalerii a třeba se tento styl nadobro zabydlí také ve vaší skříni.

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Zpověď bývalé trans ženy Daniela Blacka: Operace lituji, psychické nemoci se tranzicí nevyřeší

Související články

Další články