Móda z devadesátek podle seriálu Přátelé: Oblékněte chlupatý kožíšek jako Phoebe, vestičku jako Rachel a šaty podle Moniky

Móda z devadesátek podle seriálu Přátelé: Oblékněte chlupatý kožíšek jako Phoebe, vestičku jako Rachel a šaty podle Moniky
Zdroj: Profimedia/koláž: Lifee
Životní styl, móda, účesy. Trojice ženských hrdinek seriálového hitu Přátelé ovlivňovala řady svých fanynek v mnoha ohledech.Crop top podle Rachel, propínací šaty, jaké nosila Phoebe, nebo sbírku svetříků stylové Moniky? Tipů, kterými se inspirovat i dnes, najdete v seriálu z devadesátých let minulého století celou řadu. A zaručeně opět aktuálních.Saténové prádlové šaty. Hit devadesátek nemohl v seriálu Přátelé prostě chybět. S oblibou je nosila Rachel i Monica a jistě bychom objevili i scénu, ve které se v nich objevila Phoebe. (Mango, 899 Kč)V současnosti patří tento typ šatů opět k velkým hitům a nosí se v mnoha barvách. (Aerie, 1 790 Kč)+ 15 fotek+ 16 fotek

Zástupy fanoušků a diváků po celém světě, které před téměř třiceti lety začaly hltat každou z nových epizod  televizního seriálu Přátelé, nezajímal jen děj samotné oblíbené série. Jeho hlavní aktérky a aktéři byli také ostře sledovanými módními ikonami, ať už se jednalo o nejnovější outfit nebo změnu účesu.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková22. 09. 2023 08:00

Devadesátkový seriálový megahit Přátelé slaví 22. září už 29. výročí od svého prvního uvedení. Stejně jako jednotlivé postavy, také jejich nezaměnitelný styl získal komediální sérii ze života americké mládeže mnoho příznivců po celém světě. Jak by si tehdejší trendsetterky Rachel, Monica či Phoebe poradily se současnými módními výzvami? Rozhodně by nezapadly. Klidně se oblečte podle nich, nikdo si aktuálně ani nevšimne, že jde o módu o tři desetiletí starší.

Stylová Rachel a bříško odhalené v crop topu

Za všeobecně nejstylovější postavu je odjakživa považována Rachel Green v podání herečky Jennifer Aniston (54). Ostatně ona sama je stylovou ikonou a ambasadorkou přirozeného stárnutí i dlouho po ukončení natáčení slavného sitcomu. Každý její top, šaty i změna účesu, kterou v seriálovém hitu podstoupila, dovedly vyvolat trendy vlnu. A v současnosti, kdy se k devadesátkám obracíme jako k aktuální studnici reinkarnovaných módních hitů, by její postava zřejmě zapůsobila úplně stejně. 

Pověstné crop topy, vestičky i elegantní variace na pánskou módu k lehce ztřeštěné Rachel Green, kterou Aniston v seriálu ztvárnila, zkrátka neodmyslitelně patří. A všechny tyto prvky se znovu přetransformovaly do podoby největších současných módních hitů.

Potrhlá Phoebe fandila extravaganci i romantice

Jak osobité byly outfity Rachel, stejně jedinečný styl oblékání provázel také další z lehce bláznivých kamarádek, romantičku Phoebe. Tu v podání herečky Lisy Kudrow (60) obklopovala aura éteričnosti takřka v každé epizodě. Jejímu stylu ale nikdy nechyběl šmrnc či extravagantní prvek, ať už v podobě nápadného kožíšku z umělé kožešiny a jiných nepřehlédnutelných svršků nebo ve formě hippie doplňků, výrazných náhrdelníků a náušnic. Vystihovalo ji ale jediné, šaty s květy. I ty najdete mezi současnými trendy, přestože se léto právě přehouplo do podzimu.

Elegantní Monica a její cit pro svetříky

Trojici nerozlučných kamarádek doplnila svou nepřehlédnutelnou elegancí a poměrně uhlazeným stylem poslední z nich, Rossova sestra Monica, tu v seriálu hrála Courtney Cox (59). I ona si potrpí na podobný styl i v soukromém životě. Zda se inspirovala svou seriálovou rolí, nebo má jen s Monikou společného víc než scénář seriálového trháku, to je otázkou. Nejčastěji ji tak bylo možné v bytě Přátel zastihnout v dobře padnoucích džínách, jednoduchém triku a skvěle sladěném svetříku, kardiganu či jiném úpletovém prvku, který zkrátka nemůže nikdy zestárnout.

Tak co, která byla vaší favoritkou? A jaký její outfit byste si s chutí oblékly i dnes? Určitě byste nešláply vedle, i po téměř třiceti letech a také s notnou podporou současné módní vlny je styl všech tří hlavních představitelek legendárního televizního seriálu nadčasový a nestárnoucí, vlastně téměř stejně, jako všechny tři jeho hlavní herecké aktérky…

V galerii najdete inspirativní kousky ze současných kolekcí, které by klidně mohly hrát v některé z epizod seriálového hitu Přátelé.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články