Irisdiagnostika. Dá se opravdu z duhovky oka poznat nemoc?

Lze podle duhovky oka rozpoznat nemoc? Lékaři tvrdí, že ne, zastánci irisdiagnostiky naopak tvrdí, že je velice spolehlivá
Zdroj: zdroj: pixabay
Berte irisdiagnostiku spíše s rezervouVždy dejte raději přednost před vědou, než před alternativní medicínouiridologé jsou údajně odbornícito jistě mohou být+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Irisdiagnostika patří do oboru alternativní medicíny a spočívá v tom, že vyšetření a diagnóza nemocí probíhají skrz panenky, bělmo, duhovky a oční víčka. Někteří lidé jsou o této metodě velice přesvědčeni, ale lékaři jsou velice skeptičtí. Kdo má tedy pravdu?

Lenka Šebestová
Lenka Šebestová 26. dubna 2018

Iridologii by měl provádět odborník, který se v tomto oboru opravdu vyzná a má za sebou praxi. Podle této metody se prý dá rozpoznat velké množství chorob, jako je například diabetes, Wilsonova choroba, hypertenze apod. Vyčíst se to dá ze změny duhovky.

V srdcí Čechů zůstane Havel navždy
Mohlo by Vás zajímat:

Nejkrásnější citáty Václava Havla

Jak probíhá vyšetření

Profesionální iridologové oči vyfotí digitálním mikroobjektivem na vysoké rozlišení, aby mohli sledovat veškeré detaily a odchylky na duhovce pacienta. Oči musí být hodně nasvícené, aby se panenka stáhla na minimum a duhovka tak byla vidět celá.

Potom následuje asi hodinový rozbor oka. Z rozboru udělá iridolog zápis, který předá klientovi a doporučí mu léčbu.

Na vyšetření mohou děti starší tří let. Jednak proto, že se dětem oči do tří let stále mění, a také proto, že nevydrží být v klidu a nafotit jejich oči bývá problém. Nelze také provést vyšetření lidem, kterým například úraz poškodil duhovku.

Je to nesmysl – volají lékaři

Lékaři se k této metodě stavějí velice kriticky a dle jejich slov absolutně nefunguje. Podle oka se dle lékařů nedá absolutně nic poznat. Smutný příběh se stal roku 2014 v Hradci Králové, kde zemřel asi desetiletý chlapec. Byl silným diabetikem a k léčbě potřeboval inzulin. Ten se mu jeho rodiče rozhodli přestat dávat, protože podle irisdiagnostiky byl jeho problém úplně někde jinde a cukrovkář vlastně nikdy nebyl. Zemřel ve velkých bolestech a jeho rodiče stráví ve vězení 10 let. Podle irisdiagnostiky měl chlapec cukr pouze ,,v hlavě“.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články