Misionářská poloha, nebo pořádná divočina? Co dělat, když vás vzrušuje něco jiného než partnera

Misionářská poloha, nebo pořádná divočina? Co dělat, když vás vzrušuje něco jiného než partnera
Zdroj: Freepik
Misionářská poloha, nebo pořádná divočina? Co dělat, když vás vzrušuje něco jiného než partnera„Obvykle dobrým nápadem je zůstat otevřený něčemu, o čem si nejste jistí,“ doporučuje Vrangalova párům, které spolu v posteli spíše bojují. „Dejte věcem šanci a uvidíte, co funguje a co ne.“Čím déle si upíráme chutě na sexuální fetiš, kuriozity či zrealizování zvrhlých představ, tím s menší pravděpodobností si tyto věci doopravdy v budoucnu vyzkoušíme.„Samozřejmě, pokud se váš partner zajímá o něco, co je pro vás absolutně nechutné nebo vás uráží, vaší odpovědí by mělo být vždycky ne,“ poukazuje doktorka.+ 2 fotky+ 3 fotky

Vztah může fungovat, i když mají oba partneři odlišné zájmy. Jenže na rozdíl od malicherností typu oblíbeného filmového žánru mohou neshody v posteli skončit rozchodem. Jak sladit sexuální potřeby?

Jana Jánská
Jana Jánská 20. 05. 2020 13:30

Jeden nedá dopustit na klasického misionáře, druhý touží po divokém sexu s pomůckami. Tyto neshody mohou vyústit ve vzájemná obvinění – a jeden bude nakonec nazván úchylem a druhý jeptiškou. Žádná vyhrocená hádka však ještě nikdy problém nevyřešila...

Sdílení sexuálních příběhů

"Partneři vždycky budou mít rozdílné sexuální zájmy," řekla serveru Vice doktorka Zhana Vrangalova, profesorka na Newyorské univerzitě. Založila rovněž iniciativu The Casual Sex Project vyzývající lidi, aby anonymně sdíleli sexuální příběhy.

"Se sexuální úchylkou mohou být tyto touhy a potřeby velmi silné. Pokud jste v dlouhodobém vztahu a tyto potřeby nepřijmete, nebudete příliš šťastní," prorokuje odbornice.

Upírání choutek nenese nic dobrého

Zatímco některé vztahy skončí prakticky okamžitě, jakmile se partneři v ložnici poprvé "rafnou", jiné vydrží navzdory různým sexuálním touhám. Vezměme si jako příklad Wendy a Matta, kteří spolu žijí už jedenáct let, a na jejichž příběh lékařka upozornila.

Tento pár se potkal na sociální síti Reddit a musel se potýkat s problémem odlišných sexuálních zájmů. Wendy si potrpí na "scény založené na shodě neshodě", jako je například "neplánovaný" anální sex. Matt ale na tyto praktiky není. Tedy takto – nejdříve nebyl. Prvotní odpor ale překonal díky ochotě zkoumat a probírat s Wendy jejich sexuální rozptyl. Nakonec našli způsob, jak uspokojit své potřeby.

Zůstaňte otevření novinkám

"Dobrým nápadem je obvykle zůstat otevřený něčemu, o čem si nejste jistí," doporučuje Vrangalova párům, které spolu v posteli spíše bojují. "Dejte věcem šanci a uvidíte, co funguje a co ne."

Jednu věc bychom ale měli mít na paměti – čím déle si upíráme chutě na sexuální fetiš, kuriozity nebo realizaci zvrhlých představ, s tím menší pravděpodobností si tyto věci doopravdy v budoucnu vyzkoušíme.

"Samozřejmě, pokud se váš partner zajímá o něco, co je pro vás absolutně nechutné nebo vás uráží, vaší odpovědí by mělo být vždycky ne," poukazuje doktorka. "Díky dobré komunikaci ale může váš vztah i tak uspět na rozdíl od utajování věcí nebo potlačování sexuálních pudů."

Třetí ve hře

A i když se nakonec ve vašem sexuálním směřování neprotnete, šance na záchranu vztahu je tu i přesto. Podívejme se na Mallory a Erika, kteří se o svůj příběh podělili na sociální síti FetLife. Když jeden z nich nepřistoupí na sadistické hrátky, druhý má povoleno si vlastní potřeby uspokojit někde jinde formou polyamorie, tedy otevřeného vztahu tří a více lidí.

"Co se konkrétně týče sexuálních úchylek, kdy je jeden partner konzervativní a druhý zvrhlý, mohou právě díky polyamorii fungovat skvěle," podporuje vztah s více partnery Vrangalova. "Někdy se lidé bojí otevřených vztahů, protože mají strach, že je partner opustí kvůli někomu jinému – lepšímu či atraktivnějšímu."

"Pokud se ale váš partner necítí ohrožen třetím člověkem, který dává jejich vztahu něco, co nemohou mít, můžete svou zvrhlost poměrně zdravě a bezpečně zkoumat právě pomocí vztahu s více partnery."

RADY, JAK VYŘEŠIT NESOULAD V SEXU, NAJDETE I V GALERII:

Zdroj: Vice

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články