7 znaků, že milujete více než jednoho člověka

žena
Zdroj: Freepik.com

Někdy je normální, že milujete dva lidi, pokud jste se společně domluvili na otevřeném vztahu. V tom monogamním to ale může být nepříjemné – cítíte se nekomfortně, proviněně, zmateně. Kde leží ovšem ona hranice? A kdy lze mluvit o mnohočetné zamilovanosti?

Jana Jánská
Jana Jánská 10. 11. 2020 10:57

„Pár by nikdy neměl lhát o rostoucí přitažlivosti vůči někomu jinému. Tajemství pohání vášeň…,“ odhalila Anita Chlipala, vztahová koučka a terapeutka. „Lež o nezájmu je pořád lež, takže pokud se partner nezabývá rostoucí přitažlivostí, může to ve skutečnosti jeho pocity a touhy vůči někomu jinému prohloubit.“

Podle ní by většinu lidí nikdy nenapadlo svého partnera podvést a mít poměr s jiným. I tak se ale dopouští jisté nevěry v tom smyslu, že zastírá své pocity. Kdy se tenký led prolomí a ukáže se, že jste skutečně citově rozpolcení?

1. Popadá vás panika, když jeden z partnerů začne na vztah tlačit

Když začne mluvit o společné budoucnosti, necítíte se pohodlně. Přijde vám to divné, nepřirozené, svazující. Ale vysvětlujte to sobě, když víte, že je jedním z nejpravděpodobnějších adeptů na vašeho životního partnera.

2. Sníte o panu Božském. Tedy o „pánech“

Když jsme zamilovaní, toulají se naše myšlenky zpravidla jen kolem našeho vyvoleného. Pokud se ale rozdvojují, ba roztrojují, na vině je myšlenkový chaos. Jedině podvědomí může ukázat tu správnou cestu – a roztěkanou mysl srovnat do latě.

„Často říkám svým klientům ,zachovejte si dětskou mysl ve vztazích. Podívejte se dovnitř sebe a zjistěte, zda nejste sami se sebou nespokojení a neděláte ze sebe ve vztahu obětního beránka.“ Sledujte svou mysl a snažte se najít konstruktivní řešení.

3. Máte sex se dvěma muži. Tedy s jedním...

Klasika. Milujete se s partnerem, zatímco se myšlenky stáčí k jinému. Problém by mohl nastat v okamžiku, kdy v orgasmickém deliriu vyslovíte špatné jméno...

4. Myslíte na jiného, když jste s partnerem

Cítíte se jako v sedmém nebi, když jste s tím i jiným. Namísto čirých pocitů blaha se ale dostavují pocity viny.

5. Kamarádi jsou zmatení, koho vlastně milujete

Jednoduše proto, že ani vy sami moc nevíte. Anebo ano – blouzníte z obou. Jenže…

6. Nevíte, komu zavolat, když se stane něco mimořádného

Otěhotněly jste, získaly jste novou práci nebo vaše oblíbená kapela oznámila koncert ve vašem městě – to všechno jsou zprávy, které prostě musíte sdílet. Jenže s kým? Pokud v těchto momentech nevíte, komu zavolat, něco není v pořádku. Vnitřní konflikt je jedním z příznaků mnohočetného zamilování.

7. Máte „ten“ pocit

Něco se děje. A není to zrovna podle zajetých pravidel. Cítíte poletovat motýly v břiše v jeho i jeho blízkosti. Vaše smysly se bouří. Stačí pomyšlení...

Pokud nepatříte k příznivcům takzvané polyamorie, tedy otevřeného vztahu s více partnery, ale vyznáváte tradiční monogamii, měli byste se mít na pozoru, chováte-li cit ke dvěma lidem.

Zamilovanost do dvou a více osob není diagnóza ani porucha. Nestyďte se za ní. Prozkoumejte svou duši a urovnejte řádky. Bude to dřív nebo později třeba...

Zdroj: Bustle

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články