Vyndej ten palec!

Mnoho dětí si cucá své palečky
Zdroj: pixabay
cucání palce je u dětí častým zlozvykemKdyž vezmete své dítě do kolektivu, může na cucání zapomenout

Vypadá to sice roztomile, ale je to celkem problém. Tento nepříjemný zlozvyk trápí mnoho dětí a může mít také trvalé následky. Mezi ně patří nejenom předkus, ale také to může vést až k deformování palce. Jak se dá tomuto zlozvyku odnaučit?

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák 15. května 2018

Vyměňte palec za dudlík

Jestli vaše dítko nedosáhlo věku jednoho roku, zkuste mu místo palce podstrkávat dudlík. Dudlík je k dětskému chrupu mnohem šetrnější.

Zabraňte cumlání palce

Děti mají cucání palce spojené s rituálem. Cucají si palec, především když usínají, při stresu nebo při hladu, nebo když se jednoduše nudí. Vysledujte pravý spouštěč cumlání a zkuste se mu vyvarovat. Dávejte dítě včas spát. Z únavy si může začít cucat palec, dbejte, aby nebylo přetažené, aby dostatečně jedlo a pilo a nevystavovalo se stresu.

Homeopatika děti léčí bez chemie.
Mohlo by Vás zajímat:

Stop chemii: Homeopatika dětem srazí vysokou horečku i zastaví krvácení, tvrdí odbornice

Odveďte jeho pozornost jinam

Dítě sledujte a při prvním náznaku cucání palce mu odveďte pozornost jinam. Zabavte ho. Funguje to lépe než křik, nadávky a napomínání. Stres u dětí naopak cucání palce více spouští.

Použijte speciální hořké laky na nehty

Tyto přípravky se smějí používat u dětí starších 2,5 roku a jsou velice účinné. Dítě si cucání tak moc zprotiví, že samo cucat přestane. V extrémních případech si na ošklivou pachuť zvykne a cucat bude vesele dál. I to se může stát.

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články