Fit a krásnátestovánísoutěže

Iveta (33): Přítel mi zatajil, že má dítě. Co si o tom myslí psycholog?

Iveta (33): Přítel mi zatajil, že má dítě. Co si o tom myslí psycholog?
Zdroj: Pixabay.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Potkáte člověka, o kterém si myslíte, že je skvělý a že jste konečně našli toho pravého. Brzy ale pravda vyjde najevo a vy zjistíte, že má dítě. Jen se vám o tom zapomněl zmínit. Co vám asi ještě tají? A jak to řešit? Radí psycholožka Jana Kotalová.

Markéta Bartošíková 25. března 2020

Jmenuji se Iveta a je mi 33 let. Před třemi lety jsem poznala skvělého muže. David (37) byl charismatický a dokázal mě rozesmát. Měli jsme pár rande a začali jsme spolu chodit. Než jsem Davida poznala, měla jsem pár nevydařených vztahů a se svým životem jsem nebyla moc spokojená.

Pavel (46): Rozvedl jsem se, teď chci manželku zpátky. Co na to říká vztahový poradce?
Mohlo by Vás zajímat:

Pavel (46): Rozvedl jsem se, teď chci manželku zpátky. Co na to říká vztahový poradce?

Pan Dokonalý

David měl spoustu koníčků, do kterých mě postupně zasvěcoval. Byla jsem s ním šťastná. Ovšem byly situace, kdy se delší dobu neozval nebo říkal, že nemá čas. Bylo mi to divné, ale nevěnovala jsem tomu velkou pozornost. Prostě jsme si užívali! A protože jsme si rozuměli, bleskla mi hlavou myšlenka společného bydlení.

Společné bydlení odmítl

Když jsem to Davidovi navrhla, rázně odmítl a řekl, že mu to vyhovuje tak, jak to je. Byla jsem zklamaná, zklamaná z toho, že o tom alespoň nepřemýšlel. A tak jsme se dále scházeli a podnikali společné akce a výlety. Zhruba před měsícem mi David opět odmítl schůzku s tím, že musí být déle v práci.

Má syna, zatajil mi to

Domluvila jsem si tedy schůzku s kamarádkou Pavlou a vyrazily jsme na kávu a nákupy. V jednom obchodním domě jsem však nevěřila svým očím. Uviděla jsem Davida. A nebyl sám. Vedle něj šel vysmátý klučina, který mu říkal tati. Musela jsem rychle pryč. Vyběhla jsem ven a začala brečet. Hlavou se mi honilo tisíc myšlenek: Je ženatý? Má dítě? Proč mi to zatajil?

Od jednoho známého jsem se dozvěděla, že má opravdu dítě, ale s bývalou přítelkyní se rozešli. Já teď nevím, co mám dělat. Jak reagovat? Co mu říct? Poslední setkání jsem odmítla. Nechci ho ztratit, ale tohle mě velmi ranilo.

Klaudie (30): Svého partnera miluji, ale neumím být věrná. Co na to odborník?
Mohlo by Vás zajímat:

Klaudie (30): Svého partnera miluji, ale neumím být věrná. Co na to odborník?

NÁZOR ODBORNÍKA: Co odpovídá psycholožka Jana Kotalová?

,,Chápu velké zklamání a rozčarování Ivety z Davidova lhaní. Pokud by se skutečně jednalo o fakt, že má dítě z předchozího ukončeného vztahu a myslel to s Ivetou vážně, asi by se nebránil tuto skutečnost říct a pravděpodobně by alespoň uvažoval o jejím návrhu posunout vztah dál. Možná to Iveta sama v hloubi duše cítí, a proto se bojí přímé komunikace, není připravena na variantu ukončení vztahu. Potřebuje si sama ujasnit, o jaký vztah má zájem a co očekává. Také je možnost, že se bál to přiznat, aby o ni nepřišel a o další vztah stojí dál, to nevíme… Nezbývá než do tohoto „kyselého jablka kousnout“, pravda může v první chvíli bolet, ale určitě ji to poškodí méně oproti dalším letům trápení se v neperspektivním vztahu ‚hezkých chvilek bez záruk‘, tam vypadá téměř každý jako pan Dokonalý.“

Zdroj: psychologie-kotalova.cz

 

 

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu