Prahu ovládne skateboardová show! Míří sem i slavné rebelské zahraniční kapely!

Ugly Kid Joe budou řádit na letošním ročníku Mystic Sk8 Cupu
Zdroj: Mystic 2019
Ugly Kid Joe budou řádit na letošním ročníku Mystic Sk8 Cupu Lords of the Underground vás dostanou do varuMystic Sk8 Cup slaví 25. narozeniny!Takhle vypadá legendární skatepark.+ 8 fotek+ 9 fotek

Mystic Sk8 Cup nebyl vždy jen o skateboardingu, ale také o skvělé atmosféře, ke které přispěly i koncerty zahraničních kapel. Nejinak tomu bude na 25. ročníku, který proběhne ve dnech 28.–30. června 2019. V pátek se mohou návštěvníci těšit na kalifornské rebely Ugly Kid Joe, v sobotu pak na poctivý hip-hop z New Jersey v podání tria Lords Of The Underground.

Petra Járková
Petra Járková 14. června 2019

Jeden z nejstarších závodů v Evropě a zásadní milník domácího a světového skateboardingu oslaví ve dnech 28.30. června 2019 významné jubileum. 25. ročník Mystic Sk8 Cupu proběhne tradičně na pražském ostrově Štvanice, kde se představí ti nejlepší světoví skateboardisté a skateboardistky a rozdělí si za své výkony odměny v celkové výši 800.000 Kč. Závody jsou i letos součástí World Cup Skateboarding tour.

Kromě pořádné dávky adrenalinu a skvělých triků si večer můžete zapařit v chill out zóně a poslechnout ty nejlepší světové kapely současnosti.  Letos se bude jednat rovnou o dvě pecky!

UGLY KID JOE / pátek, 28. 6. 2019

Chvíli v nich slyšíte třeba Red Hot Chili Peppers, pak se ale opře do kytary Klaus Eichstadt a všechno je jinak. Do rytmu si najednou podupává i fanoušek AC/DC, Guns N‘ Roses nebo Foo Fighters. Kapela, která čerpala z hard rocku, grunge, skate-rocku nebo crossoveru, se stala symbolem „cool“ amerických kytarovek, která si ale nemusela na nic hrát. Ugly Kid Joe se vykašlali na hudební kritiky, soustředili se na sebe a v hudbě odráželi svůj životní styl, který, jak nebylo v Kalifornii překvapením, vycházel ze skateboardové komunity. Když si k tomu přičtete charisma a hlas frontmana Whitfielda Crana, který zaujal také Ozzyho Osbourna nebo Def Leppard, máte vyhráno. I přes 27 let, které uplynuly od vydání první desky s názvem America’s Least Wanted s hity Cats in the Cradle a Everything About You, jsou stále kapelou, které toto všechno můžete věřit od prvního do posledního riffu.

LORDS OF THE UNDERGROUND / sobota, 29. 6. 2019

Jedna z nejzásadnějších kapel v historii rapu, která vzešla v roce 1990 z podhoubí hip-hopové scény New Jersey, přijede v plné síle předvést své největší hity. Na scénu vtrhli v roce 1993, kdy přišli s debutovým albem Here Come the Lords, které obsahovalo zároveň jejich největší hit Chief Rocka a další 4 úspěšné skladby, které se dostaly do Billboard Charts. Ani ne o rok později vydávají album Keepers of the Funk s hity Flow On a Tic Tok. I přes pětiletou pauzu (1994–1999) neztratili L.O.T.U.G. svou poctivě vydobytou pozici na americké hip-hopové scéně a jejich show patří i dnes k tomu nejlepšímu, co můžete ze zlaté éry rapu slyšet.

Pokud tedy patříte mezi milovníky skateboardingu a pořádného rapu, pak si tuhle každoroční pražskou akci světových rozměrů nesmíte nechat ujít.

NA MINULÉ ROČNÍKY SE MŮŽETE PODÍVAT V NAŠÍ GALERII:

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články