Čech vyhrál v loterii Eurojackpot 1,4 miliardy korun: Za to už si pořídíte skoro cokoliv

21. června 2019
Sazka
Sazka

Stačilo pár kliků na internetu a jedna z nejvyšších výher míří opět do Česka. Přes jednu miliardu a 400 milionů korun vyhrál Čech minulý pátek v evropské loterii Eurojackpot. Podle informací společnosti Sazka je částka zároveň nejvyšší výhrou na internetu v historii České republiky. Výherce pohádkové sumy si ale dává s výběrem výplaty výhry na čas. „Čekáme na kontakt s výhercem, chápeme, že si vše chce rozmyslet a alespoň trochu zpracovat skutečnost, že se stal miliardářem,“ sdělil mluvčí společnosti Sazka Václav Friedmann. Prozatím jsme připravili výčet toho nejzajímavějšího, za co lze astronomickou částku utratit.

Co byste dělali s výhrou a co si za 1,412 miliardy korun můžete koupit?

 

Pivo pro celé Česko: 1,412 mld. Kč, 4 piva pro každého

Pokud byste chtěli svou výhru velkoryse sdílet s celým národem, můžete pozvat úplně každého občana Česka na nejoblíbenějším nápoj a všem naservírovat hned 4 piva. Váš úspěch by se sice rozpustil pravděpodobně během jednoho večera, ale zaručeně se stanete nejoblíbenějším miliardářem, i když jenom na malou chvíli.

Klub SK Slavia Praha: 1,124 mld. Kč

Druhá nejvyšší výhra v historii českého sázení by vám dávala možnost stát se stejně jako celá řada dalších miliardářů majitelem fotbalového klubu. Co třeba momentálně nejlepší klub v České republice? Trávit fotbalový zápas na vlastní tribuně by bylo určitě mnohem zajímavější než sledování z křesla u obrazovky.

Přetočení seriálu Hra o trůny: 1,2 mld. Kč, 4,83 mil. Kč/1 minuta

Zklamal vás konec Hry o trůny? Nechte ho přetočit! Minuta nejdražšího seriálu historie stála 4,83 milionu. Za výhru 1,412 miliardy korun byste tak zvládli přepracovat hned 4 epizody, což by rozhodně nadchlo většinu fanoušků seriálu, kteří oplakávají nepříliš povedenou práci scénáristů.

Celý řecký ostrov: 1,269 mld. Kč

Užijte si nerušenou dovolenou na vlastním ostrově, který leží mezi Lefkadou a Ithakou. Váš může být už za 1,2 miliardy. Pro cestování ve velkém stylu ho doplňte soukromým letadlem, které pořídíte už od 69 milionů.

Notre Dame: 1,4 mld. Kč/1 věž

Když v dubnu vzplál symbol Paříže – katedrála Notre Dame, zavládl smutek po celém světě. Z výhry v Eurojackpotu celý kostel sice neopravíte, na jednu novou věž by vám ale 1,4 miliardy stačit mohlo. Moc peněz z výhry už by Vám nezbylo, ale vaše jméno by se zapsalo do historických knih pro příští generace.

Nejdražší auto světa: 1,1 mld. Kč, 280 km/h

Jako čerstvý miliardář chcete mít jen to nejlepší, nebo ne? Dvoumístné kupé Ferrari GTO z roku 1962 se v loňském roce vydražilo za více než 1 miliardu korun. Pokud patříte mezi skutečné milovníky aut, rozhodně by pro vás bylo nejdražší auto světa skvělou investicí.

619 nocí v nejdražším hotelu na světě: 2,29 miliónů/1 noc

Jedno z nejluxusnějších apartmá na světě dostal na starosti v současnosti nejbohatší newyorský návrhář Damien Hirst. Jmenuje se Empathy Suite, najdete ho v hotelu v Las Vegas a nechybí tu třeba žralok naložený ve formaldehydu nebo obří bar. Jediná noc tu stojí 100 tisíc dolarů, tedy 2,29 milionů korun. Jestli si chcete dopřát trochu toho luxusu, s výhrou v Eurojackpotu tu můžete strávit bez pár týdnů dva roky života.

268 let na výletní lodi

Strávit život v luxusu a poznávat svět na palubě výletní lodi? Jistá žena takto žije a novinářům prozradila, že ji jeden den a jedna noc přijde asi na v přepočtu 14 430 korun. Pokud byste právě vy trefili 1,412 miliardy v Eurojackpotu, v oceánech byste se díky výhře mohli plavit dalších 268 let.

Jeden z nejdražších diamantů planety

Svoji partnerku byste jistě potěšili s diamantem Růžová hvězda, který je také označován jako The Steimetz Pink. Drahokam má na sobě 59,6 karátu, váží 11,92 gramu a jeho barva je díky jedinečným odleskům označována jako „nóbl zářivá růžová”. Cena Růžové hvězdy se odhaduje na 25 milionů dolarů. V přepočtu jde o částku asi 570 milionů korun, a tak vám i v případě koupě tohoto diamantu zbude ještě dost peněz na další luxusní dary.

Deštný prales o rozloze 2 479 km2

Udělejte něco proti klimatické změně a svou výhrou zachraňte deštný prales. Jeden akr „plic Modré planety”, jak se tomuto divokému porostu v tropech přezdívá, se prodává okolo sta dolarů. Za miliardovou výhru z Eurojackpotu si tak můžete nakoupit 2 479 km čtverečních deštných pralesů po celém světě.

 

Zavří­t reklamu