Lechtivé dárky Čechů a Češek: Kolik lidí najde pod stromečkem erotickou pomůcku

24. prosince 2018
Pixabay
Pixabay

V prosinci rostou prodeje sexuálních pomůcek, které se u dospělé populace v posledních letech těší značné popularitě jakožto vánoční dárky. Dokládají to jak aktuální zahraniční průzkumy, tak i statistiky tuzemských prodejců. Erotickou pomůcku dostane k Vánocům téměř třetina lidí. Mezi Čechy jsou v tomto segmentu dlouhodobě nejoblíbenější vibrátory.

Dnes večer si rozbalíme dárky. Mezi dospělými se již řadu let drží v oblibě dárky ze segmentu erotických pomůcek a nejinak tomu bude i v tomto roce. Podle průzkumu amerického sexshopu EdenFantasys najde letos pod stromečkem sexuální pomůcku 29 % lidí, 54 % pak bude obdarováno erotickým prádlem. Celých 47 % lidí plánuje, že svému partnerovi či partnerce jako vánoční dárek nadělí samotný sex. Daný průzkum rovněž odhalil, že si sex na Štědrý den obvykle dopřává 70 % lidí.

Vedou vibrátory, muži kupují prádlo pro partnerky, ženy zase pouta

Oblibu sexuálních pomůcek jakožto vánočních dárků dokládají i aktuální statistiky z tuzemských sexshopů. V prosinci rostou jak prodeje, tak i průměrná hodnota zakoupeného zboží. Nejvyšší poptávka je po vibrátorech, Venušiných kuličkách a erotickém prádle. To kupují zejména muži pro své partnerky.

Ženy naopak častěji než muži pořizují pouta či další doplňky pro svazování nebo jiné netradiční erotické hrátky

Nejrůznější druhy vibrátorů si například před loňskými Vánocemi koupilo 40 % žen a 50 % mužů, Venušiny kuličky si pořídilo 15 % žen a erotické prádlo pro svou partnerku zakoupil každý desátý muž.

Zavří­t reklamu