Nadšení návštěvníci čekali ve frontě na medúzy hodinu

Nadšení návštěvníci čekali ve frontě na medúzy hodinu

Medúzy Čechy fascinují! Svědčí o tom rekordní návštěvnost nově otevřeného Světa medúz, který vyrostl jako přístavba na střeše OC Arkády Pankrác. Před měsícem proběhlo slavnostní otevření a od té doby se stal oblíbenou výletní destinací tisícovek návštěvníků. První víkend po otevření (15.-17. listopadu) se přišlo kochat exotickými mořskými živočichy více než 4 500 návštěvníků. Každý z nich musel přitom vystát hodinovou frontu, táhnoucí se od vchodu do medúzária až do samotného obchodního střediska.

Komerční článek

Praha se tak na několik dní stala povinnou destinací všech vášnivých akvaristů, i těch, které prostě fascinují fosforeskující žahavci. Svět medúz je totiž největší zařízení podobného charakteru v celé Evropě, počtem exemplářů předčilo i to v Paříži. Jedná se tak o projekt takřka světového formátu. Návštěvníci zde mohou pozorovat na 10 000 medúz různých druhů ve 38 designových akváriích.

Atypické je i místo, kde se Svět medúz nachází. Najdete jej přímo na střeše oblíbeného nákupního domu OC Arkády Pankrác. Stačí vyjet do čtvrtého patra a přejít mostek z červeného parkoviště, tak se napojíte na venkovní cestičku, kterou se dostanete přímo ke vstupu. Přesně tuto trasu o prvním otevřeném víkendu zaplnily tisíce nedočkavců, které se nenechaly odradit ani hodinovou čekací dobou. Za tři dny se tak počet prodaných vstupenek vyšplhal na 4 500 kusů.

Nadšení návštěvníci čekali ve frontě na medúzy hodinu

„Zájem i návštěvnost v prvních dnech po otevření nás velmi těší,“ pochvaluje si Vojtěch Pluhař, majitel Světa medúz, a zároveň konstatuje: „Ta čísla vnímáme jako potvrzení, že Češi mají zájem o netradiční projekty. Svět medúz není jen nějaká přehlídka jednoho živočišného druhu, našim zákazníkům chceme dopřát zážitek, který by jinde hledali jen stěží. A snažíme se toho mimo jiné docílit audiovizuálními projekcemi, interiérovým designem i gastronomií na špičkové úrovni v našem vlastním Bistru Medúz.“

Zmiňované Bistro Medúz je volně přístupnou součástí medúzária, občerstvit se sem mohou přijít i ti, kteří nemají v plánu zavítat mezi medúzy. Bistro je otevřeno každý den od 9:00 do 21:00, a je tak ideální destinací na snídaně, obědy i večeře. Pánem místní kuchyně je uznávaný pražský šéfkuchař Tomáš Jiskra, jehož specialitou jsou inovativní a kreativní recepty. Proto ti, kteří se zdrželi ve Světě medúz o trochu déle, rozhodně neodcházeli hladoví.

Nadšení návštěvníci čekali ve frontě na medúzy hodinu

Díky strategickému umístění v OC Arkády Pankrác vyniká Svět medúz skvělou dopravní dostupností městskou hromadnou dopravou i dostatkem parkovacích míst přímo v obchodním centru. Návštěvu tak lze doporučit nejen Pražanům, ale třeba i pro účely rodinného výletu, pokud bydlíte v některé z obcí za českým hlavním městem. Návštěva medúzária je totiž přesně ten druh zážitku, o kterém jste si nikdy nemysleli, že jej potřebujete, ale z paměti jej jen tak nevymažete!

Novinky můžete sledovat na oficiální Facebookové stránce: https://www.facebook.com/svetmeduz/. Na stejné online platformě najdete i profil restaurace: https://www.facebook.com/bistromeduz/.

Nadšení návštěvníci čekali ve frontě na medúzy hodinu

Škola líčení: Vizážistka Diana Vitikačová radí, jak na rychlý denní make-up do školy či do práce

Komerční článek

Další články