„Oslavte výročí smrti blízkého!“ už na Facebooku nenajdete. Důležité příspěvky si teď každý může určit sám

Připomínat si úmrtí blízké osoby? Facebook už k tomu nebude pobízet.
Zdroj: DigitalTrends.com

Co jste psali na Facebook přesně před rokem? Od března letošního roku už se díky aplikaci V tento den nemusíte probírat hromadou příspěvků. Ta uživatele upozorní, že v minulosti v aktuální den něco uveřejnil na Facebooku. Aplikace ale nenadchla uživatele, kteří na této sociální síti sdíleli i smutné či tragické zprávy. Těm nyní Facebook nabízí řešení. Zobrazování výročních příspěvků mohou filtrovat podle označených osob nebo data uveřejnění.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 08. 12. 2015 10:30

Dle produktového manažera Facebooku Jonathana Ghellera získá uživatel i absolutní kontrolu nad tím, co uvidí jeho přátelé. Nově si totiž může nastavit, že se významné příspěvky zobrazí pouze jemu. Poté už bude na něm, zda vybraný příspěvek nasdílí, a pokusí se tak probudit nostalgii i u svých facebookových přátel.

BidnessEtc.com

„Víme, že lidé sdílí mnoho významných momentů na Facebooku – ať už oslavy dobrých časů, jako narozenin, nebo vypořádání se s těžkými časy, například úmrtí kamaráda nebo příbuzného,“ řekl ABC News zástupce Facebooku. „Ve finále má každý různé druhy vzpomínek, které mohou vyplavat na povrch – dobré, špatné a všechny mezi tím. Pro miliony lidí, kteří používají V tento den, jsme proto přidali tyto filtry, aby měli větší kontrolu nad zobrazenými vzpomínkami,“ dodal. V balíčku vylepšení je i funkce, která na výročí upozorní.

Zvýrazňování příspěvků si uživatel Facebooku může přizpůsobit po přihlášení v levé části obrazovky v kategorii Aplikace pod záložkou V tento den. Poté už stačí jen vpravo nahoře nastavit Předvolby.

TechCrunch.com

Aplikace V tento den není jediným nástrojem k utřídění zásadních momentů minulosti. Například Timehop umí osobní mezníky „vyzobat“ ze všech sociálních sítí a v náležitou dobu je připomenout jejich uživateli. Podobnou funkci má i aplikace Google Photos zaměřená na výběr fotografií z důležitých dní.

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Moderátorka Soňa Porupková prodělala rakovinu kůže: Na podezřelé znaménko mě upozornila až maskérka

Související články

Další články