„Oslavte výročí smrti blízkého!“ už na Facebooku nenajdete. Důležité příspěvky si teď každý může určit sám

Připomínat si úmrtí blízké osoby? Facebook už k tomu nebude pobízet.
Zdroj: DigitalTrends.com

Co jste psali na Facebook přesně před rokem? Od března letošního roku už se díky aplikaci V tento den nemusíte probírat hromadou příspěvků. Ta uživatele upozorní, že v minulosti v aktuální den něco uveřejnil na Facebooku. Aplikace ale nenadchla uživatele, kteří na této sociální síti sdíleli i smutné či tragické zprávy. Těm nyní Facebook nabízí řešení. Zobrazování výročních příspěvků mohou filtrovat podle označených osob nebo data uveřejnění.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 8. prosince 2015

Dle produktového manažera Facebooku Jonathana Ghellera získá uživatel i absolutní kontrolu nad tím, co uvidí jeho přátelé. Nově si totiž může nastavit, že se významné příspěvky zobrazí pouze jemu. Poté už bude na něm, zda vybraný příspěvek nasdílí, a pokusí se tak probudit nostalgii i u svých facebookových přátel.

BidnessEtc.com

„Víme, že lidé sdílí mnoho významných momentů na Facebooku – ať už oslavy dobrých časů, jako narozenin, nebo vypořádání se s těžkými časy, například úmrtí kamaráda nebo příbuzného,“ řekl ABC News zástupce Facebooku. „Ve finále má každý různé druhy vzpomínek, které mohou vyplavat na povrch – dobré, špatné a všechny mezi tím. Pro miliony lidí, kteří používají V tento den, jsme proto přidali tyto filtry, aby měli větší kontrolu nad zobrazenými vzpomínkami,“ dodal. V balíčku vylepšení je i funkce, která na výročí upozorní.

Zvýrazňování příspěvků si uživatel Facebooku může přizpůsobit po přihlášení v levé části obrazovky v kategorii Aplikace pod záložkou V tento den. Poté už stačí jen vpravo nahoře nastavit Předvolby.

TechCrunch.com

Aplikace V tento den není jediným nástrojem k utřídění zásadních momentů minulosti. Například Timehop umí osobní mezníky „vyzobat“ ze všech sociálních sítí a v náležitou dobu je připomenout jejich uživateli. Podobnou funkci má i aplikace Google Photos zaměřená na výběr fotografií z důležitých dní.

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Další články