Plánujete v létě poprvé vyrazit pod stan? Poradíme vám, co určitě nesmíte nechat doma!

Plánujete v létě poprvé vyrazit pod stan? Poradíme vám, co určitě nesmíte nechat doma!
Zdroj: Hawaj.cz

Loňský rok nás naučil trávit dovolenou i jinak než v zahraničí. Cesty nejednoho z nás vedly po různých koutech naší matičky země, místo spaní v hotelu nebo penzionu jsme dali přednost nafukovací matraci a stanu. Kdo to ještě nezkusil, toho letos možná čeká ono známé „poprvé“. Co byste s sebou určitě měli mít?

Komerční sdělení
Komerční sdělení17. 02. 2021 08:00

Bez stanu to nepůjde

Co by to bylo za kempování, kdybyste nespali pod stanem? Ano, někdo dá přednost pohodlí karavanu, což má taky své kouzlo, stan je ale stan. Kdo to tedy myslí vážně, měl by si nějaký pořídit. V obchodech jich je hodně, jak vybrat ten pravý?

  • Velikost vybírejte podle toho, kolik vás tam bude přebývat, vezměte v potaz také to, zda půjde jen o místo, kde přespíte, nebo v něm budete trávit i čas přes den.
  • Z jakého materiálu je stan vyrobený? Jiný si vyberete na přespání v klasickém kempu, jiný na horách a zcela jiný do extrémních podmínek.
  • Zajímejte se také o vodní sloupec, tedy schopnost materiálu odolávat tlaku vody. Udává se v milimetrech, a čím je hodnota vyšší, tím je materiál odolnější. V případě stanu platí, že minimem je 2 500 mm, za ideál považujeme aspoň 3 000 mm.

Spát budete na matraci a ve spacáku

Stan slouží hlavně jako místo pro přespání, na co si ale lehnete? Postel si s sebou určitě nepovezete, peřiny také ne.

Ve stanu se spí na nafukovací matraci, která musí být kvalitní a s vhodnou nosností. Její rozměry pak musí korespondovat s rozměry ložnice. Kromě ní budete potřebovat i spacák.

Náš tip: Některé matrace jsou prostorově poměrně náročné. Kdo vyráží jen s batohem, ten ocení samonafukovací karimatku, k jejímuž nafouknutí nebudete potřebovat ani pumpičku.

Hawaj.cz

Snídaně za zpěvu ptáků

Co je na kempování to nejkrásnější? Jednoznačně pobyt na čerstvém vzduchu a ranní snídaně za doprovodu ptačího zpěvu. Pečivo si v kempu většinou koupíte, dost možná ale oceníte vařič, abyste si uvařili vodu na kávu nebo čaj, ohřáli mléko na kakao pro děti, měli si kde umíchat vajíčka a podobně.

Kromě toho budete potřebovat taky nádobí a kempingový nábytek v podobě stolečku a židliček. Přeci nebudete snídat na zemi.

Hodí se i další vychytávky

Kempování rovná se pobyt v přírodě, skoro na samém konci civilizace. Co dalšího se vám tam může hodit?

  • Odpuzovač hmyzu
  • Baterka
  • Toaletní papír
  • Přístřešek před stan
  • Prodlužovačka, pokud se chcete připojit na elektriku a kemp disponuje elektrickými zásuvkami i pro stanaře.
  • Přenosný gril pro případ, že nebude možné si u stanu rozdělat ohýnek.
  • Sekerka pro zatloukání stanových kolíků.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články