Příští týden vypukne v Mariánských Lázních přehlídka české filmové experimentální tvorby. Na co se diváci mohou těšit?

27. srpna 2018
Pixabay
Pixabay

Od 28. srpna do 1. září bude probíhat soutěžní přehlídka české experimentální tvorby, projekce italské filmové klasiky i experimentálních snímků.

V pátek 31. srpna od 16:05 do 17:30 hodin se navíc uskuteční v rámci doprovodného programu živý přenos pořadu ArtCafé Vltava Českého rozhlasu Vltava, který bude odvysílán z překrásné secesní kavárny Café Opera.

V živém pořadu, který moderuje Jaroslava Haladová, budou o současném českém a italském experimentálním filmu a podmínkách pro jeho tvorbu i distribuci diskutovat porotci letošního ročníku festivalu Andrea Slováková a Francesco Pittasio; ředitelka festivalu, organizátorka a architektka  Zuzana Stejskalová; studentka dokumentární tvorby na FAMU, zástupce nejmladší generace filmařů, soutěžící Anna Petruželová a italští hosté sekce Cinema Excelsior Maja Pilati a 70fps aka Andrea Sagiomo. O hudební složku pořadu se postarají skupiny Tomáš Palucha a Kalle.

Kulturní magazín ArtCafé naladíte od pondělí do pátku na Českém rozhlase Vltava. Publicistika, rozhovory o aktuálním dění, reportáže z české i zahraniční kulturní scény. Film, literatura, divadlo, výtvarné umění, design a hudba od elektroniky po world music. Poslouchejte živě nebo ze záznamu na webu.

Podrobný program celého festivalu je k dispozici na http://www.marienbadfilmfestival.com/program.