Sbírka potravin se blíží: Pomozte těm, kteří to potřebují

16. května 2019
Pixabay.com
Pixabay.com

18. května 2019 proběhne potravinová sbírka, při které může každý pomoci tím nejjednodušším, avšak velmi zásadním způsobem. Vybrané potraviny pomohou matkám samoživitelkám, opuštěným seniorům nebo rodinám v nouzi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením. A jak to celé funguje?

Je to snadné! Stačí, když půjdete v sobotu 18. května mezi 8. a 18. hodinou na nákup do obchodu, který je zapojen do Sbírky potravin a ke svému nákupu přihodíte jakékoliv trvanlivé potraviny nebo drogerii. Nákup zaplatíte a vybrané potraviny předáte za pokladnami dobrovolníkům, kteří je tam budou od všech shromažďovat.

Potraviny budou převezeny do nejbližší potravinové banky, kde budou roztříděny, zkontrolovány a připraví se pro odběratelské neziskové organizace.

Pro zvýšení povědomí o sbírce se společnost Tesco spojila s vícenásobnými mistry ČR v baseballu SK Draci Brno a společně natočili spot, ve kterém potraviny nahrazují sportovní vybavení při baseballové hře. Baseballisté sice žádnou zkušenost s natáčením klipu neměli, ale šlo jim to, jako by se této profesi věnovali celé roky. Trvanlivé potraviny létaly vzduchem, hráči sršeli vtipem a měli spoustu kreativních nápadů.

Zavří­t reklamu