Fit a krásnátestovánísoutěže

Potravinová banka v Praze chce všechny naučit neplýtvat potravinami: 8. projekt, který můžete podpořit

Thumbnail # Potravinová banka v Praze chce všechny naučit neplýtvat potravinami: 8. projekt, který můžete podpořit

Zdroj:Pixabay.com

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

PRAHA - Potravinová banka byla založena v roce 2009 a je součástí České federace potravinových bank. Téměř 10 let bojuje proti plýtvání potravinami a hladu. Jejich práce je dostat jídlo k těm, kteří ho potřebují, a pomoci jim tak v jejich mnohdy tíživých životních situacích. Pokud v programu společnosti Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme” uspěje, chce rozšířit edukativní aktivity.

Barbara Lorenzová 7. července 2019

Do programu jsme se přihlásili, protože Tesco je naším dlouhodobým partnerem, který se aktivně věnuje problematice food waste. Jsme rádi, že nám mimo jiné umožňuje se účastnit programu ´Vy rozhodujete, my pomáháme´, díky kterému bychom mohli rozšířit naše edukativní aktivity a pozvednout povědomí o tom, co děláme,“ řekla o projektu ředitelka potravinové banky Věra Doušová.

Potravinová banka v Praze je v současné době největší v České republice. Má 160 odběratelských organizací, mezi nimi jsou např. Naděje, Charita, Armáda spásy, Červený kříž, Diakonie, Klokánek, Nízkoprahová centra, Azylové domy a desítky dalších.

Případnou výhru bychom věnovali tisku nové edukativní brožury pro školáky. Vymysleli jsme pro ně různé zábavné aktivity, které je naučí, jak předcházet plýtvání potravinami a skladovat potraviny doma. Část výhry se využije na dokoupení koření na náš produkt Zbytkoláda, který se školáky společně uvaříme,“ dodává Věra Doušová.

V roce 2017 Potravinová banka poskytla potřebným organizacím neuvěřitelných 2 350 tun, což je 198 tun měsíčně. 

Projekt „Vy rozhodujete, my pomáháme“

Do půlky července, přesněji do 14. 7. můžete hlasovat pro projekt, který si sami vyberete. Funguje to tak, že za každý nákup dostanete na pokladně žeton. S ním zajdete k vystaveným hlasovacím místům, kde se dozvíte více o projektech, a hlavně můžete dát hlasu tomu, který se vám líbí nejvíc.

Je třeba připomenout, že vyhrává každý. Do pátého ročníku programu se během května přihlásilo přes 500 projektů, z nichž bylo vybráno 270 těch, které Tesco společně se zákazníky podpoří. Vítězové hlasování v každé z lokalit obdrží od Tesco finanční podporu 30 000 Kč na realizaci, projekty na druhém místě 16 000 Kč a na třetím 10 000 Kč.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu