Tísňovou péči jihlavské organizace ŽIVOT 99 čeká modernizace: 13 projekt, který můžete podpořit

12. července 2019
Pixabay.com
Pixabay.com
Témata: podpora, pomoc, projekt, Tesco

JIHLAVA – Po 27 letech dostanou klienti tísňové péče možnost využívat tísňová tlačítka také venku mimo jejich domácnost. V rámci této inovace chce ŽIVOT 99 pořizovat i nová modernější zařízení, která se instalují přímo ke klientům. Peníze na ně by organizace ráda získala z programu společnosti Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“.

V současné době se snažíme modernizovat celý systém tísňové péče, což je finančně náročné, proto jsme se rozhodli zapojit do programu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Tento program je nám známý již z dřívější doby, kdy jsme díky němu získali finanční prostředky na propagaci, díky kterým je nás více vidět,“ sdělil Lukáš Mandát, vedoucí tísňové péče v Jihlavě.

Za získané peníze nakoupíme moderní terminální stanice, které podporují i venkovní tísňová tlačítka. A díky nim se budou naši klienti cítit bezpečně i mimo svůj domov,“ dodal Mandát.

Tísňovou péči poskytuje organizace seniorům, osobám se zdravotním postižením starším 18 let a osobám s chronickým tělesným nebo zrakovým postižením. Tato služba spočívá v tom, že klient na ruce nosí tísňové tlačítko a pokud se ocitne v tísni, stiskne tlačítko. Poté je pomocí zařízení s hlasitým výstupem spojen s dispečinkem. Nejvíce je využívána seniory, kteří žijí doma sami a již nejsou zcela mobilní, ale do pobytového zařízení se přesunout nechtějí. 

Projekt „Vy rozhodujete, my pomáháme“

Do půlky července, přesněji do 14. 7. můžete hlasovat pro projekt, který si sami vyberete. Funguje to tak, že za každý nákup dostanete na pokladně žeton. S ním zajdete k vystaveným hlasovacím místům, kde se dozvíte více o projektech, a hlavně můžete dát hlasu tomu, který se vám líbí nejvíc.

Je třeba připomenout, že vyhrává každý. Do pátého ročníku programu se během května přihlásilo přes 500 projektů, z nichž bylo vybráno 270 těch, které Tesco společně se zákazníky podpoří. Vítězové hlasování v každé z lokalit obdrží od Tesco finanční podporu 30 000 Kč na realizaci, projekty na druhém místě 16 000 Kč a na třetím 10 000 Kč.

Zavří­t reklamu