Fit a krásnáTestováníSoutěže

V sedle koně – hippoterapie pro osoby s mentálním nebo kombinovaným postižením: 15. projekt, který můžete podpořit

V sedle koně – hippoterapie pro osoby s mentálním nebo kombinovaným postižením: 15. projekt, který můžete podpořit
Zdroj: Pixabay.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

HAVÍŘOV - Organizace SANTÉ – centrum ambulantních a pobytových sociálních služeb Havířov poskytuje sociální služby dospělým osobám s mentálním, popřípadě tělesným postižení. Za případnou výhru v programu společnosti Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ by zkvalitnila služby klientům pomocí hippoterapie v projektu „V sedle koně“.

Barbara Lorenzová 14. července 2019

Sociální služba je poskytována ve třech denních stacionářích a jednom chráněném bydlení. Hlavní činností je zajištění individuální péče na základě potřeb klientů, aby dle svých možností a schopností směřovali ke kvalitnějšímu prožívání svého života.

Jedním z důvodů, proč jsme se do programu Tesco ´Vy rozhodujete, my pomáháme´ přihlásili, bylo zkvalitnění poskytovaných služeb našim klientům, a pomocí hippoterapie zlepšit jejich fyzickou a psychickou kondici,“ řekla ředitelka organizace Michaela Rosová.

V případě úspěšné realizace projektu ´V sedle koně´ umožníme našim klientům, prožít léčebný účinek koňského hřbetu. Hippoterapie je určená pro všechna pohybová postižení a je také velmi přínosná i pro klienty s mentálním postižením,“ dodala Rosová. V rámci hippoterapie mohou klienti zažívat psychické uvolnění, navázat vazbu ním samotným a zvířetem, což může podpořit jeho relaxaci a prožít zcela ojedinělý zážitek. 

Projekt „Vy rozhodujete, my pomáháme“

Do půlky července, přesněji do 14. 7. můžete hlasovat pro projekt, který si sami vyberete. Funguje to tak, že za každý nákup dostanete na pokladně žeton. S ním zajdete k vystaveným hlasovacím místům, kde se dozvíte více o projektech, a hlavně můžete dát hlasu tomu, který se vám líbí nejvíc.

Je třeba připomenout, že vyhrává každý. Do pátého ročníku programu se během května přihlásilo přes 500 projektů, z nichž bylo vybráno 270 těch, které Tesco společně se zákazníky podpoří. Vítězové hlasování v každé z lokalit obdrží od Tesco finanční podporu 30 000 Kč na realizaci, projekty na druhém místě 16 000 Kč a na třetím 10 000 Kč.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články