Speciál: Hubněte s námiTestovánísoutěže

Tenisky jako displej telefonu. Příští rok si budeme moct změnit jejich design jediným klikem

Tenisky jako displej telefonu. Příští rok si budeme moct změnit jejich design jediným klikem
Zdroj: BoredPanda.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Byť je to jeden ze symbolů konzumu, stalo se to jistě řadě z nás – vyhodili jsme oblečení nebo boty jen proto, že se nám okoukaly. Od podzimu příštího roku ale tenisky z nohou jen tak nesundáme. Newyorská společnost ShiftWear pracuje na vývoji sportovní obuvi, jejíž vzhled půjde změnit jedním klikem na mobilu, počítači nebo tabletu.

Barbara Lorenzová 10. prosince 2015

Tenisky nechá společnost ušít z ohebných a voděodolných HD displejů. Na nich se objeví ty animaci či obrázky, které si majitel těchto bot prostřednictvím aplikace navolí. Vybírat bude podle vývojářů z čeho – integrovaná galerie nabídne díla nejtrendovějších designérů a animátorů.

Aplikace, kompatibilní s operačními systémy iOS, Android a Windows Phone, ale nebude jen galerií obrázků a animací. Autoři nové technologie hovoří o sociální síti, která uživatelům dovolí ukládat oblíbené designy do tzv. Display Listu, označovat přátele a sdílet s nimi upřednostňované motivy.

BoredPanda.com

Důvodů, proč si obuv ShiftWare pořídit, je ale podle firmy daleko víc. Technologie Walk-N-Charge (Choď a nabíjej) zajistí nepřetržitý přísun energie. Trendový design ovšem vydrží na teniskách, i když jejich majitel zrovna odpočívá – nabijí se bezdrátově. Mimoto se chlubí podrážkou potaženou odolným kevlarovým vláknem. Ano, tím, které se používá k výrobě neprůstřelných vest.

Na cestě za realizací „chameleoních“ tenisek ale stojí ještě několik překážek. Jen 2 miliony amerických dolarů spolkla tvorba vizuálu tenisek do propagačních videí, 25 tisíc bude stát výroba fyzického modelu, na němž kolektiv současně pracuje. Aby autoři nápadu dostáli slibům a uvedli boty na trh příští rok, potřebují finančně podpořit. Na svých stránkách proto vyzývají nadšence ke spolupráci.

Pokud se jim plány podaří splnit, budeme si moct příští rok přát pod stromeček nízký, střední či vysoký model obuvi, a to v pěti barvách. Na kolik Ježíška vyjdou, ale zatím není známé.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články