Této ženě je 102 let, denně vypije dvě piva a peče si koláče. Zná tajemství dlouhověkosti

Geraldine Emmett srší elánem.
Zdroj: Phoenixnewtimes.com
Geraldine Emmett.Geraldine Emmett.Geraldine Emmett.Geraldine Emmett.+ 2 fotky+ 3 fotky

Dlouhověkost – pojem, který v sobě ukrývá magii. To proto, že ho obklopuje aura tajemství. Univerzální recept na to, jak se dočkat tříciferného věku, ani v aktuálním desetiletí neexistuje. Směr, kterým se vydat, ale ano. Publicistka Carolyn Rosenblatt z Forbesu vypátrala společné znaky „stoletníků“. A není to jen o zdravé stravě.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 23. 08. 2016 15:17

Geraldine Emmett. Stařenka, co zažila 102 příchodů nového roku a stejný počet Velikonoc. Nedávno byla spatřena, jak s elánem kráčí na shromáždění podporované politické strany coby čestná delegátka, aby zrekapitulovala své dlouholeté působení v politice. Je slepá, nedoslýchavá a špatně chodí.

To je hrdinka výzkumu novinářky, která se podívala na životy několika stoletých šťastlivců. Chtěla zjistit, zda mezi nimi existují souvislosti. A dočkala se. Co tedy energické „stoletníky“ spojuje?

1. Pravidelná fyzická aktivita

Nydailynews.com

Geraldine Emmett nachodí každé ráno zhruba 1,5 kilometru. Netřeba se vždy po svítání zničit na padesátikilometrové cyklistické stezce, důležitý je rituál. Hýbejte se denně. A pokud se vám nebude chtít, vzpomeňte si na stoletou stařenku, jak každý den nazuje sportovní boty, přestože nevidí na krok!

2. Nápomocnost

Azcentral.com

Můžete začít drobnými činy. Ty vás mohou zanést mnohem dál. Emmett pracovala několik dekád jako učitelka ve veřejné škole.

3. Stejná váha po desetiletí

Azcentral.com

Udržujte si ji jednak denním pohybem, jednak stravou, co vám dělá dobře. Emmett si peče koláče a pije dvě piva denně. Přesto si celoživotně udržuje normální váhu. Neznamená to, že byste se měli upnout k potravinovým neřestem. Budete-li však udržovat krok s mírou, vaše zdraví se vám odvděčí.

4. Kontakt s komunitou

Forbes.com

Čiperná Geraldine řadu let výrazně podporovala kandidáty z její politické strany a aktivně se s nimi setkávala. Občerstvujte se proto nejnovějšími poznatky a názory lidí z vaší komunity.

5. Vášeň

Csmonitor.com

V politických kampaních uměla chodit. To proto, že nevynechala snad jedinou z nich. Najděte svou vášeň a živte ji.

6. Pevná přátelství

Azcentral.com

Rychlokvašky nikdy nefungovaly dlouhodobě. A týká se to i těch, co se zrodily na poli vztahů. Udržování pevných přátelství vyžaduje úsilí a trpělivost, zato přináší drajv, který na sklonku života mnohým lidem chybí. Emmett je inspirací pro všechny – celých 60 let navštěvovala stranické sjezdy s tou samou přítelkyní!

Zdroj: Forbes

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články