Stallone ve filmu Rambo: Šlo mu o život, už se chystal potřást si rukou s anděly

Rambo
Zdroj: Prima Cool
RamboRamboRamboRambo+ 3 fotky+ 4 fotky

Někdy přijde múza z úplně nečekaného zdroje. Své by o tom mohl vyprávět autor knihy, jež se stala předlohou pro film Rambo. Jak pojmenovat hlavního hrdinu, mu napověděla jablka. Další historku může přidat i samotný Sly, jen ne už tak vtipnou. Šlo mu totiž o život.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 4. září 2020

Americký voják John Rambo se po několika letech vrací z války ve Vietnamu. Svou vlast však nepoznává. Změnila se politická situace a on se tak náhle mění z hrdiny na vyvrhele. Jednoho dne je zatčen za potulku. Podaří se mu však utéct z cely. Uteče do hor, kde se bude muset vypořádat se svými pronásledovateli.

Na Ramba se můžete podívat dnes ve 20:15 na Prima Cool

Vše začalo knihou

Příběh Ramba se začal odvíjet od roku 1972, kdy vyšla novela kanadského spisovatele Davida Morella s názvem První krev. Záhy se stala hitem a byla přeložena do dvaceti šesti světových jazyků. Oblíbil si ji i mistr hororu Stephen King, který ji používal během lekcí kreativního psaní na univerzitě v Maine.

Rocky
Mohlo by Vás zajímat:

Těžký život filmového Rockyho: Narodil se s ochrnutým obličejem, byl terčem šikany

Velmi nebezpečná honička

Vzpomínáte na honičku na motorce? Stallonemu šlo tehdy skutečně o život. “Bylo to velmi nebezpečné,” přiznal herec. “Štáb se snažil zablokovat cesty, ale jeden náklaďák se přece jenom objevil. Minuli jsme se opravdu jen tak tak. V téhle chvíli jsem byl připravený potřást rukou andělům.” 

Rambo jablka

Když spisovatel Morrell přemýšlel, jak pojmenovat hlavního hrdinu, napověděla mu múza tím nejméně pravděpodobným způsobem. Když jeho žena přinesla domů jablka, zeptal se jí, jaká je to odrůda. Odpověděla mu, že Rambo. A jméno hrdiny bylo na světě.

Charlie Sheen
Mohlo by Vás zajímat:

Potížista Charlie Sheen slaví 55: Zničily ho drogy, omylem postřelil manželku Travolty

Moc se mu to nelíbilo

Když Stallone uviděl, co producenti s Rambem udělali (nesouhlasil zejména s ponechanými dialogy), měl chuť zničit všechny negativy. Naštěstí se pak do kin dostala již upravená verze. “Když jsem to uviděl, okamžitě jsem jim řekl, že pokud to nepředělají, odkoupím všechny negativy a spálím je,” prozradil herec.

Zdroj textu: Looper
Zdroj fotek: Prima Cool

Škola líčení: Vizážistka Diana Vitikačová radí, jak na rychlý denní make-up do školy či do práce

Další články