Vánoční červená v královském šatníku: V šatech s pelerínou zazářila Kate Middleton, v sametu královna Camilla

Vánoční červená v královském šatníku: V šatech s pelerínou zazářila Kate Middleton, v sametu královna Camilla
Zdroj: Profimedia/koláž Lifee
Úchvatný červený outfit vynesla v úterý Kate Middleton na přivítání korejského prezidenta a jeho manželky. Šarlatové šaty Catherine Walker s mašlí a pelerínou nešlo přehlédnout, stejně jako klobouk značky Jane Taylor. Vše vhodně podtrhovaly lodičky a psaníčko ve stejné barvě.Na večerní banket se vyfikla také královna choť Camilla. Zvolila pro něj dlouhé sametové šaty značky Fiona Clare. Bez setu tiáry a náhrdelníku zdobených rubíny by ale efekt jejího outfitu byl poloviční.Ve stejném duchu (a hodně podobném outfitu) oslavila Národní den Monaka kněžna Charlene. Ta doslova zářila v šatech Didierangelo pošitých tisíci skleněných korálků.Stejný pařížský módní dům připravil také tento kněžnin karmínový outfit u stejné příležitosti. V kompletu s ním skvěle vynikly červené kozačky na jehlovém podpatku.+ 2 fotky+ 3 fotky

Do královských šatníků napříč Evropou začíná ve velkém pronikat slavnostní červená barva. Poté, co dominovala týdnům módy napříč světem, oslovil tento vyloženě extrovertní odstín i urozené dámy, které ho v poslední době vynášejí jak na běžícím pásu. Vidět jsme tak červenou mohli na monacké kněžně Charlene (45), britské princezně Kate Middleton (41) nebo třeba královně choti Camille (76). A rozhodně v tom nejsou samy.

Tereza Švandová
Tereza Švandová 24. 11. 2023 06:00

Zatímco princezna z Walesu vsadila na monochromatický karmínový outfit, jemuž vévodily šaty s pelerínou, Camilla se blýskla v rubínové róbě se zvonovými rukávy a kněžna Charlene vše korunovala okouzlujícím červeným kabátem.

Na výraznou a jedinečnou barvu zmíněné dámy nevsadily náhodou. Nejenže je aktuálně trendy, jak jsme zmiňovali v úvodu, ale také skvěle evokuje náladu blížících se Vánoc, a co víc, vhodně podtrhuje královský majestát. Z historického hlediska se totiž jedná o barvu demonstrující sílu a vášeň.

Je víc než nesporné, že v červené se v davu neztratíte. Zkuste se proto inspirovat outfity v této barvě, které nedávno vynesly členky královských rodin. Pro konec roku nenajdete vhodnější oděv.

Šaty Kate Middleton zdobené mašlí a pelerínou

Mistrovský kousek se povedl princezně z Walesu, když si v úterý oblékla na přivítání státní návštěvy z Koreje monochromatický karmínový outfit. Vypadala v něm jako pravá budoucí královna. Jeho dominantu tvořily šarlatové šaty z dílny Catherine Walker s oversize mašlí v oblasti výstřihu a nechyběla jim pelerína.

Co však neuniklo oku žádného z přítomných, byl třešňově zbarvený klobouk od Jane Taylor, který jasně vypovídal o tom, že Kate se nebojí být vidět, a co víc, touží po tom. Outfit pak dotáhla k dokonalosti lodičkami Gianvito Rossi 105 a psaníčkem pro Kate netypické značky značky Miu Miu.

Okouzlující rubíny a rumělkový samet královny Camilly

Ve stejný den se ale blýskla i královna choť Camilla, která zavítala na státní banket v Buckinghamském paláci oděná do rudé sametové róby od Fiony Clare. Šaty zdobily zvonové rukávy a nabíraná ramena.

Bez jednoho kousku by ale Camillin look nebyl dokonalý, a to tiáry po zesnulé královně Alžbětě II. Tento ročně vyráběný klenot zdobený diamanty a rubíny patřil k nejnovějším akvizicím ve šperkovnici zesnulé vladařky.

Kněžna Charlene sáhla po červené hned dvakrát

Hned dva nádherné červené outfity vynesla v poslední době monacká kněžna Charlene. Nejprve šlo o rudé šaty s elegantními dlouhými rukávy z pařížského módního domu Didierangelo, které zdobily tisíce ručně přišitých skleněných korálků. Róbě pak manželka knížete Alberta II. (65) dodala šmrnc vínovými lodičkami od Manola Blahnika.

Možná ještě více pozornosti ale poutal její druhý outfit, který oblékla na Národní den Monaka. Celočervenému looku dominoval červený vlněný kabát, pod nímž se skrývaly stejně barevné šaty. Vše opět značky Didierangelo. Karmínové rukavičky a třešňově zbarvené kozačky pak už jen dotáhly Charlenin look k dokonalosti.

Inspirovat se urozenými dámami můžete v naší fotogalerii.

Zdroje informací:
Hellomagazine.com
People.com

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články