Kate Middleton vynesla kostým v barvě zimy 2023: Víme, co dalšího říká jeho fialovou barvou

Kate Middleton vynesla kostým v barvě zimy 2023: Víme, co dalšího říká jeho fialovou barvou
Zdroj: Profimedia
Kate Middleton je nejen mistryní stylu, ale také symbolů a náznaků. Je tedy dost pravděpodobné, že se obléká i podle toho, jak se zrovna cítí a co chce barvou svého outfitu vyjádřit. Tento purpurový kostým oblékla u příležitosti svého nedávného projevu k dětem. Purpurová symbolizuje královský status, je inspirativní a děti ji milují.S dětmi, respektive jejich absencí, souvisí i barva outfitu, kterou si Kate vybrala na velikonoční mši v roce 2019. Tehdy ji absolvovala jen s manželem a královskou rodinou, její tři děti se jí nezúčastnily. Světle modrá prý vyjadřuje stesk a osamělost.Naproti tomu klasická modrá znamená vážnost a loajalitu. Kate ji oblékla dva měsíce poté, co její švagr, princ Harry, pomluvil královskou rodinu v rozhovoru s Oprah Winfrey.Korálová, to je barva zábavy a touhy se družit. Kate ji oblékla v květnu 2022 na zahradní party v Buckinghamském paláci, která se konala po dvouleté pauze způsobené covidem.+ 5 fotek+ 6 fotek

Když vynesla Kate Middleton (41) skvěle padnoucí kostýmek v purpurové barvě, přidala se k dlouhé řádce žen a módních návrhářů, kteří považují tento odstín za favorita zimy 2023. Princezna z Walesu tím ale možná chtěla dát světu najevo víc, než že jen sleduje módní trendy. Moc dobře totiž ví, že barvy skvěle vyjadřují i aktuální náladu nositelky. Zprávu přinesl list Daily Mail.

Tereza Švandová
Tereza Švandová 23. 11. 2023 11:30

Purpurový odstín opanoval módní přehlídky Burberry, Fendi a Versace pro letošní podzim a zimu. Výrazná, odvážná a zároveň královská barva navíc dodá šmrnc každé dámě, která si ji vezme na sebe. Z Kateiny volby lze nicméně vyčíst víc než jen fakt, že kráčí ruku v ruce s nejnovějšími módními trendy.

Podle psychologů si každé ráno při pohledu do skříně nevědomky vybíráme šaty v barvě, která nejlépe odráží naši aktuální náladu. A princezna z Walesu o tom moc dobře ví. Na středečním sympoziu prozradila, že její mladší syn, pětiletý princ Louis, používá se spolužáky ve škole "kolo emocí" s různými barvami, pomocí něhož má popsat, jak se aktuálně cítí.

Pocitové kolečko Roberta Plutchika

Ve středu kolečka jsou vyjmenované základní emoce v základních barvách, zatímco na periferii se větví emoce složitější (vyvedené v odstínech barvy nadřazeného pocitu). Autorem onoho "kolečka emocí" je americký psycholog Robert Plutchik a sloužit má k pojmenování pocitů i u nejmenších dětí.

Je tedy velmi pravděpodobné, že Kate volí šaty pro různé příležitosti i podle aktuální nálady. Ostatně by tomu odpovídala její garderoba z několika příležitostí, kdy se zároveň v jejím životě dělo něco zásadního. Pojďme se na to nyní podívat blíže. List Daily Mail oslovil psychologa Julese Standishe, aby interpretoval některé princezniny volby, co se týče barev outfitů, a vyčetl z nich něco víc, než vidí oko laika.

Purpurová pro pravou princeznu

Pokud se Kate i na sympoziu rozhodovala podle aktuální nálady, pak chtěla každým coulem působit jako princezna. Purpurová barva je totiž od dob Byzantské říše symbolem bohatství, síly a královského statutu. Šlo o nejdražší barvivo, které si mohly dovolit jen elity.

Kate tak nejspíš chtěla při svém veledůležitém projevu působit sebejistým dojmem a dodat mu potřebnou váhu. "Purpurová se navíc skvěle hodí k dětem, k nimž mluvila. Uklidňuje je a inspiruje," vysvětluje Jules.

Bledě modrá: Stesk po dětech?

V dubnu 2019 oblékla Kate Middleton na velikonoční bohoslužbu na hradě Windsor bledě modrý kabát od Alexandera McQueena. Nedoprovázelo ji přitom žádné z jejích tří dětí, a mohla se tak cítit osaměle, což bledě modrá barva značí. "Signalizuje rovněž, že Kate nechtěla vyčnívat a hodlala působit klidným dojmem," poukázal Jules.

Neutrální modrá: Demonstrace loajality

V závěru tour po Skotsku oblékla Kate v květnu 2021 modrý kabát od Catherine Walker, tedy v barvě, která značí bolest. O dva měsíce dříve přitom princ Harry pomluvil královskou rodinu v šokujícím interview s Oprah Winfrey. "Tento odstín signalizuje, že Kate bere svou roli vážně, a říká: Jsem loajální," tvrdí Standish.

Korálová: Po covidu přichází čas se bavit

Kabátové šaty v této barvě si Kate zvolila pro zahradní party v Buckinghamském paláci. Ta se konala v květnu 2022 po dvouleté přestávce způsobené pandemií covidu. "Je to hravý odstín, který vyzývá k shledávání a zábavě," ozřejmil Jules. "Je také symbolem soucitu."

Fuchsiová: Spokojená těhulka

V březnu 2015 dala Kate všem jasně najevo, jak moc kvete v druhém těhotenství s princeznou Charlotte, když oblékla kabát Mulberry ve fuchsiové barvě. Stejný měla na sobě i v době, kdy čekala prince Louise. "Je to perfektní těhotenská růžová. Vyjadřuje spokojenost, péči a lásku," tvrdí Standish.

Měděná: Barva, která má ulevit v těžkých časech

Když si Kate na první školní den svých dětí oblékla v září 2022 puntíkované šaty Rixo v měděné barvě, nesnažila se tím jen trefit do podzimních trendů. Podle Standishe mohla tuto barvu obléknout i proto, že babička jejího muže, královna Alžběta II., tou dobou umírala. "Teplá hnědá je barvou útěchy v těžkých časech, je ale také barva bezmoci. Navíc drží lidi nohama na zemi, je praktická, přírodní, tedy skvělá pro cestu do školy," míní psycholog.

Oranžová: Tréma před vystoupením?

Pro svou první sólo akci roku 2023, návštěvu školky v Lutonu, si Kate vybrala oranžový rolák a sukni ve stejné barvě od Gabriely Hearst. Že by byla lehce nervózní, jak oranžová barva naznačuje?

Žlutá: Kontroverzní státní návštěva

Během karibské tour v roce 2022 se Kate a William stavili také na Jamajce, jež zrovna prožívala vládní krizi. Za tuto návštěvu se vévoda a vévodkyně z Cambridge dočkali jisté kritiky. Není proto divu, že Kate tehdy oblékla žluté šaty značky Roksanda, tedy barvy signalizující neklid.

Zelená: Známka síly

V Leedsu loni v lednu Kate oblékla lahvově zelený kabát z dílny Alexandra McQueena. Učinila tak pouhých pár týdnů poté, co její švagr, princ Harry, vydal své skandální paměti Náhradník. Tato barva podle Julese značí nejen rozladění, ale i sílu.

Zdroj informací:
Dailymail.co.uk

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Související články

Další články