Podzimu vládne bílá: Princezna Leonor předvedla královskou uniformu nové generace, nosí ji i Kate Middleton či Meghan Markle

Španělská princezna Leonor předvedla královskou uniformu nové generace: Bílou miluje i Kate Middleton či Meghan Markle
Zdroj: Profimedia/koláž Lifee
Princezna Leonor složila v úterý 31. listopadu, v den svých 18. narozenin, přísahu španělské monarchii. Pro tuto příležitost si zvolila bílý kalhotový kostým, který zažívá mezi šlechtičnami napříč Evropou obrovský boom.Nosí ho i její maminka, královna Letizia. V modelu od Caroliny Herrery a topu s krajkovým lemem se blýskla na červnové akci Nadace princezny asturské.Tentýž model, pouze s růžovým topem, vynesla při návštěvě uprchlického centra loni v létě.Velkou fanynkou bílé a kalhotových kostýmů je v poslední době také Kate Middleton. Takto zazářila na loňských Hrách Commonwealthu v Birminghamu. Kalhotový kostým pochází z dílny princeznina oblíbeného návrháře Alexandera McQueena.+ 4 fotky+ 5 fotek

Budoucí španělská královna Leonor složila v den svých 18. narozenin přísahu monarchii. Vedle dívčího půvabu poutal pozornost především její bílý monochromatický outfit složený z kalhotového kostýmu a topu. Jde totiž prakticky o královskou uniformu, po níž pravidelně sahají urozené dámy napříč světem, ať už je řeč o Kate Middleton (41), Meghan Markle (42) či královně Letizii (51).

Tereza Švandová
Tereza Švandová 05. 11. 2023 14:00

Princezna si v úterý nechala svázat vlasy do nízkého ohonu, aby vynikly medaile a Řád Karla III. Španělského, které převzala od svého otce, krále Filipa VI.

Leonor kráčí ve stopách moderních princezen

Byl to ale bílý kostým, co upoutalo pozornost nejen módních kritiků. Outfit, který pro Leonor onu příležitost zvolila, totiž jasně hlásal princezninu náklonnost modernímu pojetí monarchie.

Zatímco britskou královnu Alžbětu II. jsme během jejího rekordně dlouhého panování v kalhotách prakticky neviděli, současná generace panovnic a budoucích královen bere tento módní kousek jako důkaz zdravého sebevědomí. Leonor navíc zvolila barvu, která je na podzim velmi trendy. Po stejném odstínu nedávno sáhly Kate Middleton, Meghan Markle i Leonořina máma, královna Letizia.

Kalhotový kostým jako důkaz sebevědomí

Princezna z Walesu zvolila monochromatický outfit, jehož základ tvořil kalhotový kostým od Alexandera McQueena, na zářijový zápas mistrovství světa v rugby mezi Anglií a Argentinou. Stejný kostýmek, jen doplněný páskem se stříbrnou sponou, přitom měla na sobě už na Hrách Commonwealthu v červenci loňského roku, výraznými náušnicemi ho pro změnu ozvláštnila v červnu na Waterloo Station a v březnu ho vynesla i při státní návštěvě Jamajky s princem Williamem (41).

Kate dává od loňského úmrtí královny Alžběty II. přednost kalhotovým kostýmům před šaty, které hojně oblékala v předchozích letech. Podle Bethan Holt, vedoucí módní rubriky listu Daily Telegraph, tak činí proto, že se oficiálně stala princeznou a manželkou prvního následníka trůnu.

"Značí to nové období v jejím životě v rámci královské rodiny," poukázala Bethan. "Ukazuje to její rostoucí sebevědomí i fakt, že je ochotnější riskovat a dělat věci, které jí nejsou úplně přirozené," dodala autorka knihy The Duchess of Cambridge, A Decade of Modern Royal Style.

Meghan Markle a královna Letizia v bílé

Také vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle miluje bílou. Naposledy ji na sobě měla na říjnovém summitu u příležitosti Týdne duševního zdraví v New Yorku. Slonovinový blejzr se spadlými rameny nakombinovala s kalhotami stejné barvy od Altuzarry. A do odstínu plného nevinnosti se oblékla také při loňských Invictus Games v Haagu. Její bílý oversize oblek od Valentina byl nepřehlédnutelný.

Také maminka Leonor Letizia má slabost pro bílé kostýmky. Dokázala to na červnové akci Nadace princezny asturské, kam zavítala v modelu od Caroliny Herrery a bílém topu s krajkovým lemem.

Členky královských rodin, které fandí bílým monochromatickým outfitům, si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Zdroj informací:
People.com

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články